| Sherif77 a întrebat:

Ce se intampla daca am jurat si nu m-am tinut de juraminte? Mi se poate intampla ceva?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu vei sti niciodata, depinde cat rau ai facut incalcandu-ti juramintele. Vei invata, in viata, ca pentru fiecare fapta rea vei primi, mai devreme sau mai tarziu, o pedeapsa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Devii un nashparliu

| OoBunnyoO a răspuns:

O sa supravietuiesti. Pe viitor, ca sa te scapi de un stres, nu mai jura.

| xerxes1 a răspuns:

Pierzi increderea in tine.
Este cel mai grav lucru care ti se poate intampla.

| AdrianVoicu a răspuns:

O sa te trasneasca fulgerul într-o zi cu soare

| nirocino a răspuns:

Da, persoanele respective nu vor mai avea incredere in tine pe viitor!

| AIeXxX a răspuns:

O sa te bata persoana respectiva, desigur daca tu esti mai puternic o bati tu xD

| Butterflyinflowers a răspuns:

Ca atare e pacat sa juri...Insa se mai intampla sa nu te tii de promisiune; Dar nu vei pati nimic...dar depinde foarte mult de ce ai jurat