| CostyCR7 a întrebat:

Am o problema cam mare, de 2-3 saptamani stau numai in casa,nu stiu ce s-a intamplat cu mine,dar nu mai vreau sa stau cu nimeni,sa ies cu nimeni,cand ieseam pe afara simteam ca toata lumea se uita la mine si ma judeca Cand vorbesc cu un om,orice om ba ca e prieten ba un om necunoscut,imi gasesc greu cuvintele,si incep asa sa rad,vorbesc razand, am avut si ganduri suicidale. Adica eu in viata mea, am vreo 4-5 prieteni si nu mai vreau sa ies cu ei, si vad ca ei nu au nicio treaba ca eu nu ies, adica m-au sunat si le-am zis sa ma lase in pace ca nu mai vreau sa ies din casa, tac foarte mult si chiar nu stiu ce am.

2 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Ai putea vorbi cu un psiholog. Sau sa te analizezi sa descoperi de ce ti ai pierdut cheful de a iesi, de a vorbi, sa te intelegi de ce te simti asa si sa repari daca e cazul. Poti incerca sa ti faci totusi o ocupatie, sa ai mereu ceva de facut, sa ti faci activitati, si sa iesi totusi din casa. Lumea are problemele ei nu cred ca sta sa te judece pe tine, si chiar de ar fi asa nu trebuie sa ti pese, fiecare om are problemele lui chiar si cei ce aparent nu par a avea dar trebuie sa te motivezi sa ti traiesti viata si sa iesi din starea asta

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Frate,sunt altii care o duc mai rau ca tine, eu am intalnit persoane care nu au chiar nici un prieten si au ajuns bataia de joc a scolii si stau mereu si plang pe ascuns si au ajuns sa nu mai vor sa stea cu nimeni.
Tu macar ai prieteni si persoane care chiar tin la tine! Traieste-ti si tu viata ca doar una ai!