| lizy13 a întrebat:

Am o problema S. O. S! Eu sunt in Spania de ceva vreme si acum vreau sa ma duc in Romania dar nu stiu daca mai pot fi in clasa cu fosti mei colegi eu am plecat la scoala in Spania la inceputul lui Noiembrie iar acum as vrea sa ma intorc in Romania fiindca nu imi e bine aici.Mai pot fi in clasa in care eram inainte daca ma duc cat mai repede? Multumesc, cel mai bun raspuns ia fundita!

1 răspuns:
| sclifos a răspuns:

E totul posibil, poti sa te adresezi chiar la directorul scolii si sai spui asta, si el clar lucru ca iti va spune ca tu nu se poate, ca tu acalo ai invatat alceva, iar aici e alt material, si poti sa- i spui sa--ti dea un test pentru verificare pentru a nu pierde unde an, ca nu cred sa te primesca tot in clasa ce esti acum, daca nu crezi ca e cazul cu testul, roga-ti parintii sa vb ei cu directorul, ei o sa gaseasca limba comuna, ca in cazul asta tu esti minor si nu prea ai mare posibilitate de face ceva, fara ajutorul parintilor, nu-ti fie frica totul va fi bine, chiar si daca nu se primeste, prietenii noi niciodata nu strica cu conditzia ca nu ii vei uita pe vechii prieteni, capu sus lumea e rotunta si unde nu te vei duce, peste tot suntem prieteni!