| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca mai nou site-urile de socializare mai functioneaza (in sensul de a primi aprecieri si a fi popular) dor daca esti vedeta,ai bani,esti singura sau postezi chestii vulgare.
Prin lista mea de pe Facebook am foste colege,prietene, vecine, foști colegi, vecini care o dată căsătoriți sau o dată ce trăiesc decent nu in vile si cu masini scumpe pur si simplu nu ii mai baga nimeni in seama.Nu mai sunt apreciati,nu mai au like-uri, nu mai sunt căutați...
Păi unde sunt prietenii, colegii, vecinii ce alta data se imbulzeau sa se bage in seama?
S-au transformat rețelele sociale in site-uri de întâlniri si sex?
Sau au dreptul la o viata sociala pe internet doar bogații si fitosii?
Ce se cauta mai nou pe internet?
Ca "pe vremea mea" laughing erai apreciat daca iti făceai o poza drăguță într-un loc frumos, postai un moment al unei zile speciale etc nu daca iti puneai rolexu, bmw-ul sau b. ucile.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Facebook cu zuckenberg = tampenie, mai raportez injuraturi intre oameni care le vad si zice ca nu incalca regulamentul deloc. Mi-as sterge contul si as pleca in vk care se aseamana cu Facebook dar am nevoie de el sa ma conectez pe multe situri unde am vinculat Facebook. FB e bordel gratuit cu oameni nevinovati care nu au ce cauta printre buci si neseriosi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și? Mergi pe siturile pocăiților să auzi cântece de slavă și predici cu soro trupul meu te iubește.

| Wr3nch a răspuns:

Retelele de socializare au fost folosite de cand au aparut si pentru intalniri sau sex, asta nu e mare secret. Problema e ca o data ce esti matur nu mai postezi nimic oau, nada poze din bar, club, majorat, iesire cu prieteni, etc. Si lumea nu e interesata de postari banale cu tine si partenerul, ca de alea gasesti cate vrei pe orice retea.
Pe de alta parte da, nu e nimic remarcabil la faptul ca traiesti ''decent'' ca majoritatea o fac. Prin urmare din nou, interesul e concentrat pe cei cu bani pentru ca par sa o duca mai bine si lumea e mereu curioasa de ce fac, pe ce isi cheltuire banii, etc.

| Celcestietot a răspuns:

Totul tine de mentalitate, care aceeași domina aproape pe tot globul, este același curent, nu ai ce face.

| Nemessys a răspuns:

I don t give a f*ck about social media. Ar trebui sa o faci și tu. De ce te interesează câte like uri are fiecare și din ce motiv. Eu deși am 19 ani nici nu am instragram iar pe Facebook nu am nicio poza. Oricum nu stau pe el, e mai mult,, în caz de ". Nu ți mai bate capul cu prostia aia și focuseaza te pe altceva.

| gemeni6226 a răspuns:

Poate ai cunostinte de acest fel.Eu postez poze si citate preluate de la site-uri care-mi plac si zilnic primesc like-uri destule.Iar cand foarte rar mai pun si poza de a mea sau ceva de familie primesc foarte multe.Si nu sunt bogata si nu expun nimic sexual.

| Endoryus a răspuns:

Aia era problema ta, ca pui poze si nu mai primesti like-uri? Da, cei care au ramas pe prostiile astea de "socializare" in ziua de azi sunt libidinosii si moartele dupa atentie. Restul isi vad de viata lor, scoala lor, munca lor, familiile lor.

| lorix a răspuns:

Nu stiu. N-am Facebook iar Instagram nici atat.
Imi ajunge whatsapp la ce am eu nevoie.