| anonim_4396 a întrebat:

Voi ati putea ramane prieteni cu fosti/foste care v-au ranit?

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Categoric nu. Dacă pleacă, să se ducă dracu' 9000 ani.Dar să nu se mai întoarcă.

| Klepto a răspuns:

Asa ar fi frumos si normal, s-a terminat, nu a mers, fiecare pe drumul lui, dar nu traim intr-o lume perfecta, iar eu sunt ciudat si defect.
Am grija sa nu ma uite niciodata, facand ceva urat, ori luandu-i cel mai de pret lucru, ori distrugandu-i o pasiune de-a ei.
Prefer sa raman in memoria ei ca si cel mai crunt dusman. Timpul meu este pretios, nu il mai pot lua inapoi, dar tot iau eu ceva la schimb.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doua persoane inteligente si cu educatie superioara chiar si in cazul unei despartiri mai "dureroase" pot ramane niste prieteni de nadejde. Posibilitatea unei astfel de situatii depinde insa de caracterul fiecaruia.

| neutrino a răspuns:

Probabil ca incurci termenul de prieten cu cel de amic. Prietenia este un fenomen rar.
Atunci cand incepem o relatie trebuie sa fim constienti ca aceasta va avea si un sfarsit. Indiferent de motivele despartirii, cei doi nu trebuie sa se ocoleasca.

| Emilian65 a răspuns:

Nu, niciodata. Daca m-a ranit odata nu mai vreau sa fiu ranit si a doua oara.

| vioricavio a răspuns:

Daca te desparti frumos, fara scandal si fara vorbe urate nu vad de ce nu.

| fqwaf a răspuns:

Da, eu am ramas

| diaadb a răspuns:

Da, daca ne intelegem ok. In schimb daca m-a ranit foarte tare, nu prea vad rosul la o relatie de prietenie.

| driver01 a răspuns:

Eu am trecut prn asa ceva si nu am putut ramane, la un momendat il uram foarte tare

| Pi_Marius_1910 a răspuns:

Nu prea

| Maria105354 a răspuns:

Eu nu am putut sa raman prietena cu baiatul dupa care am suferit luuuni intregi. Acum el ma cauta pe mine, dar nu ii mai raspund la nici un mesaj. E randul lui sa simta ce am simtit si eu ...candva

| Labellefille a răspuns:

Depinde... ar trebui sa mai treaca o perioada in care sa va acomodati amandoi cu ideea ca nu mai sunteti impreuna. Si apoi dupa ce iti trece poti sa vorbesti cu acea persoana. Ce a fost a fost, mergem mai departe. Daca ea nu mai vrea sa pastreze o relatie de amicitie cu tine inseamna cu nu stie ce pierde...