| Claudia_3811 a întrebat:

Am primit un buchet de flori de la iubitul, si incepe sa se ofilescasad as vrea sa fac ceva cu trandafirii din buchet ca sa ii pastrez amintire! Cum as putea sa fac sa nu le cada petalele? As prefera sa nu ii presez intr-o cartebig grin...Va rog dati-mi un sfat! Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| agentulagent a răspuns:

Ca sa nu le cada petalele trandafirilor leaga-i cu o ata de cozile lor si atarnai cu floarea in jos. Le ramane si culoarea si nici nu le cade petalele.

Sper ca te-am ajutat
bye

| MIChan a răspuns:

Ca sa nu se ofileasca punele zahar in apa si ca sa nu le cada petalele punele aspirina ca atuchi cand se va ofili va fi intreaga