| melanya a întrebat:

Am pus în cuptorul cu microunde o cana cu apă la încălzit ( am mai făcut de multe ori asta). Doar că acum s-a răsturnat cana cu apă.
Am oprit cuptorul, l-am scos din priză și am șters apa.
Oare va mai funcționa cuptorul?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-l sa se usuce cateva zile. Va merge.

| sierra1 a răspuns:

Dacă n-a "pușcat" in momentul când ai vărsat apa, n-are nimic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După ce se usucă, îl pui în priză și vezi.

| iulia0514 a răspuns:

Da va funcționa, ai grija doar sa ștergi bine cu o laveta uscată

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Probabil a ajuns ceva apã și la motorașul de jos (am primit douã la reparat cu astfel de probleme). Nu știu ce metodã ar fi mai potrivitã sã se usuce mai repede și în acea zonã, pentru cã are și o garniturã de protecție.Cred ca in `Sfaturi casnice` vei fi indrumata mai bine.