| ALEXANDRA a întrebat:

Astazi, mi-am facut o briosa la cuptorul cu microunde. Dupa ce am scos briosa de la cuptor, am pus-o pe alta farfurie, si am asezat-o in fata cuptorului. Cand o glazuram, intr-un moment de neatentie, am observat ca farfuria a inceput sa se plimbe singura, mergea in directia cuptorului. M-am uitat la ea, s-a oprit si apoi a mers iar. Am crezut ca fac infart, prima oara am crezut ca e cutremur, dar doar farfuria se misca. Cum se poate explica fenomenul?

17 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Cubul lui Necker, vaza lui Rubin, triunghiul Penrose etc. Mda, acum ai sa intri si tu in manualul iluziilor optice cu briosa Alexandrei.

| Kaℓi a răspuns:

Ce reteta ai folosit pentru briosa? big grin

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

: ))

| Kaℓi a răspuns (pentru NOname):

winking
Uneori nu ma pot abtine, desi ma straduiesc.

| NOname a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu te mai strădui. : ))

| Leocerba a răspuns (pentru NOname):

Cuptoarele cu microunde, da sau nu?

"Cuptoarele cu microunde au efecte asupra produselor alimentare gatite dar si asupra organismului uman care ingera aceste alimente."

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Şi eu am efecte asupra organismelor care mă ingerează.

Pentru cine nu şi-a propus să trăiască veşnic, un "da" ocazional cred că ar merge. Altfel unde mai vedem farfurii şi brioşe magice?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in caz ca a fost prezent un spirit si nu numai imaginatia ta, chiar ar fi bine sa sfintesti casa, dar nu-ti fa griji, nu ai sa patesti nimic happy. Uneori se intampla chestii din astea, spiritele nu isi fac simtita prezenta cu scopul de a face rau.
p.s. poate credea ca mai trebuie putin briosa pusa in cuptor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În viaţa mea n-am mai tras o sperietură aşa de tare citind doar o întrebarecrying

| vangaelis a răspuns:

O vizita la psihiatrie nu strica.
Cele bune!

PS: nu exista spirite, fantome, etc

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

A fost Patria Muma care a vazut cum scrii tu "infarct".

| AllinaDaniella a răspuns:

Macar brisosa e in regula? laughing

| AndreiSaigo a răspuns:

Este ori de la imaginatia ta ori ai demoni in casa.

| Wulf a răspuns:

Sființeșteți casa încă odata ( fără mișto îți spun ). Sunt multe dovezi ale existenței unor ființe spirituale, nu e cazul să te panichezi.

| animeioana55 a răspuns:

SFINTESTE CASA! Cu cel mai mare drag ti-o spun ca mai bagat in sperieti ca naiba. Asta nu e nici pe departe ceva normal. Si acum mi-am amintit ceva ce ma infioara ca naiba si trebuie sa discut serios cu mama.

| animeioana55 a răspuns:

Sau poate ca ai un protector nevazut, ce credea ca briosa mai trebuie coapta sau credea ca o sa te arzi. Trebuie sa imi spui daca cineva care te iubea mult si tinea la tine e dus pe alta lume.

| b24k79 a răspuns:

Pfuuu...
Ai incălzit cuptorul doar pentru o brioşă?
Nu ştiai că noi trebuie să economisim energia?

Tot ce s-a întâmplat ţine de subconştientul tău altfel nu-mi pot explica deoarece fantome, spirite etc. nu există.