| roocsy_7763 a întrebat:

Am ramas corigenta la metematica pentru ca am facut misto de profesor la inceputul anului, si de atunci nu a vrut sa ma mai asculte niciodata. Se apropie corigenta si imi e tare frica. Nu e corect avand in vedere ca in generala mergeam la olimpiada in fiecare an straight face nu sunt genu de persoana care nu respecta, dar el chiar nu merita respectul elevilor. Face ce vrea sora lui e in minister si nu il pot da afara. Nu preda mai mult de 5 lectii pe semestru, jigneste pe toata lumea, etc sad. Ma poate ajuta cineva?! :-s vreau sa stiu in ce consta o corigenta la matematica in clasa a9a... si cine imi poate gasi variante de corigenta?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Ai avea sanse sa treci, daca stii materie, fiindca in comisie nu e singur cand dai corigenta (si daca esti sigura ca ai stiut si tot te-a picat, poti face contestatie chiar la Inspectoratul Judetean). Te-as sfatui sa te muti, pentru anul viitor, la alta clasa unde nu este el profesor! Bafta!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca l-ai luat cu smecheria acum te are in vizor si cu greu treci aia da da spaga mai bine sa treci

| Hombre a răspuns:

Pune mana si invata la matematica dar ai lacune serioase si cu limba romana pentru ca in loc sa inveti carte faci "misto" si "face ce vrea sora lui e in minister" si mai spui ca mergeai la olimpiada, cine sa te creada? Si ai toate sansele sa repeti anul, asa la misto.

| Adelina04 a răspuns:

Dupa ce ca nici sa scrii nu stii bine te mai si lauzi ca ai ramas corigenta. Invata fata lasa calculatoru'!laughing

| proffessor a răspuns:

Pai daca-l iei la misto, normal ca te lasa corigentalaughing Avantaje si dezavantaje pentru cei tari in gurahappy Nu inteleg de ce trebuie sa scolarizam toate... fapturile agramate si mai putin competentestraight face
Nu exista variante de corigenta. Ia toata culegerea de mate si rezolva exercitiihappy E cel mai bine asatongue

| Andrada_5061 a răspuns:

Buna!

Pai din monent ce ai vazut ca prea 5 lectii pe semestru macare pe acele 5 puteai sa le inveti.
Toti sunt cu gura pe tinebig grinsi nu mai zic decat sa te pui cu burta pe carte si sa inveti bafta multa multa si ai grijabig hug

pup:*