| kynezu a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor neaparat, dau funda! spuneti-mi si mie ce sa fac ca sa imi functioneze movie maker pentru ca l-am instalat si imi apare tot programul in afara de aceea iconita de launch, l-am mai avut o data si l-am sters fiindca nu imi iese brusc din program, atunci iconita era, sau un program sa fie exact, ca movie maker fiindca imi place mult.mersi

2 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Deci domnule Kynezu Movie maker e un program care vine odata cu windowsul, nu prea am inteles ce fel de eroare iti dadea, si nu stiu cum si de unde l-ai instalat.
Movie Maker se gaseste simplu in : Star :All programs.
Windows Movie Maker.

E un program foarte util cu el am facut si eu o groaza de clipuri` ca sa spun asa unele le-am uploadat si pe youtube.
Daca s-ar fi aflat in lista din control panel-add/remove programs-add/remove windows components era usor de instalat dar nu se afla.

Iti recomand sa iti instalezi Sistemul de operare din nou, nu doar pentru WMM ci si pentru ca e bine din cand in cand sa il reinstalezi fiindca lucreaza mai usor si mai rapid Windosul.
Succes.

| kynezu explică:

Imi iesea brusc din program ziceam!