| raza-de-soare a întrebat:

thinking cand va imbracati, de obicei, va ganditi la cxe parere va avea "x" sau "y"? as vrea raspunsuri de preferat de la cei care inca mai sunt la scoala...va ganditi la parerea colegilor de scoala sa de servici?
eu am o prietena(prietena mea cea mai buna)...care ma critica aproape mereu la cum ma imbrac...eu nu o critic pe ea, dar nu cred ca o face din rautate...
as vrea sa stiu si parerea voastra
va pup love struck si va multumesk anticipathappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Uneori da, dar de obicei nu. Daca ea ti-ar fi o prietena adevarata, nu ti-ar spune cu acest ton, adica doar te-ar sfatui. happy
Nu trebuie tu sa te schimbi pentru altii, cei ce te iubesc, te vor accepta asa cum esti.
O zi buna happy

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Mai onutza, tie numai la haine-ti sta gandulhee hee. da-i incolo sa ma critice cat or vrea, daca mie-mi place si-mi sta bine, ce-mi pasa mie de ce zice ala din banca a 3a de la fereastra? Sa ma gandesc la x?! Pai ce-am-s nebuna?! nu.

| Betty18 a răspuns:

Nu ma prea intereseaza de ce cred ceilalti
fiecare se imbrak cu ce se simte mai comod
o parere, un sfat este mereu binevenit... acum de noi depinde daca acceptam sau nu acea obiectie

succes

| Criiss16 a răspuns:

Nu, nu ma gandesc la asta. Pur si simplu nu ma intereseaza ce spun ceilalti.Eu sa fiu comoda, si mie sa-mi placa.Si ea de ce te critica pe tine? Spune-i ca nu ei trebuie sa-i placa, ci tie.Sau critic-o si tu pe ea, sa vezi daca ii place.

Salutari.happy

Răspuns utilizator avertizat
| simovacariu a răspuns:

Pana acum eu tot timpul ma gandeam la ce va spune X sau ce va gandi Y despre imbracamintea mea.
Acum mi-am dat seama ca nu poti fi pe placul tuturor orice ai face si ma imbrac asa cum imi place mie si ca sa ma simt eu bine.
Ok asta nu inseaman ca daca ma simt bine si imi place sa ma imbrac ca bunicul meu asa o sa si fac.

| kittykat a răspuns:

Pai da imi pasa si de parerea lor dar trebuie sa imi placa si mie sa ma simt si confortabil... altfel in ziua aia la scoala am sa intru in pamant de rusine

P. S. sunt la scoala in clasa a 7-a