| AliceAnnnnna a întrebat:

Am și eu o întrebare. Cum poate mama sa vadă cine ma suna și cu cine vorbesc prin apel?
In fiecare zi îmi face scandal la 21 de ani când vede câte un numar pe care l-am apelat sau m-a apelat ca cine e asta de te-a sunat la ora 18:34 și chiar la ora aia ma suna spre surprinderea mea și când ma uit așa e de fiecare data și asta ma nelinisteste.
Îmi mai trimite și pozele de la whatsapp cu ei. Ca ce vorbesc eu cu baieti? Sa îmi văd de școala, etc.
Cum face lucrul acesta?
Cum pot scapa de lucrul acesta?
Eu credeam ca lista de apeluri e individuală și eu am parola amprenta. Plus de asta nu stam in aceeași casa sta la 1 km de mine in celălalt apartament. Telefonul e mereu lângă mine.
M-am saturat la 21 aproape 22 de ani sa mi se facă scandal dacă vorbesc cu un băiat.

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Reseteaza telefonul ca cineva ti-a bagat un soft de monitorizare cand odata nu ai fost pe faza sau acasa si ai lasat telul acasa! Si ai scapat.
Prin reset se sterg toate softurile, deci si ala de urmarire.

Daca nu merge nici dupa resetare, adica daca tot vede, schimbi cartela, sa nu cumva sa ai abonament pe numele ei, daca ai abo pe numele ei, renunta si pune cartela sau fa-ti abonament pe numele tau.
Sa isi vada de viata ei, nu sa se bage in a ta.
Dar dupa reset ai rezolvat sigur zic eu. Deci reset nu doar un restart! Atentie.

Zi-mi daca s-a rezolvat.

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate are instalata in telefonul tau o aplicatie prin care te controleaza thinking

| Andreeush a răspuns:

Resetează telefonul.

| SilentRain a răspuns:

Mda,job+chire =problema rezolvată
Dar dacă o sa te muți vei fi pe picioarele tale, nu iti mai gătește mami, nici nu iti mai spală

| CodrutElian1990 a răspuns:

Paroleaza telefonul. Daca si asa iti vede convorbirile, fa reclamatie la firma de telefonie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti afla apelurile de pe un numar, fara sa ai acces la telefon. Pe abonament foarte simplu, dar si pe cartela daca detii un cont la furnizori.

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Nu stiu de apeluri, KALASHER are mai multa dreptate decat mine aici:'), dar verifica sa nu ai conectat telefonul prin WhatsApp Web la vreun computer pe care nu il cunosti. Eventual recomand sa il deconectezi de la toate sesiunile si sa il conectezi numai la PC-ul tau.

| Eisenheim a răspuns:

Interesantă situația, probabil ai a abonament de telefonie și internet pe numele părinților și atunci ar putea cere un istoric al convorbirilor și paginilor accesate, sau pur și simplu vorbește și ea cu el sau cineva din familia, anturajul lui și raportează părinților tăi happy sau cum spun alți colegi aici, e posibil și un soft de monitorizare deși e mai greu de instalat dar e posibil totuși happy

| KALASHER a răspuns:

Daca ai un abonament, schimba la o carela. Se pot cere rezumate de la firmele de telecomunicații, si nu e ilegal atat timp cat abonamentul este pe numele ei.