| pastae a întrebat:

Mi-am instalat Mess. 11.5. Exelent funcţiona dar de câteva zile, butoanele de,, Apel video şi Apel voce" nu mai sunt active. Am umblat prin toate setările, am revăzut Videotutorialele am şters şi reinstalat Mess. 11.5 dar degeaba.Am sonor şi voce când verific din Preferinţe dar butoanele-mi sunt inactive. Când pun săgeata mausului pe butoanele de apel, sunt anunţat că :,, Configuraţia utilizatorului cutare, nu pare să accepte apeluri video sau vocale" deşi utilizatorii mei toţi au aceste butoane active şi când sunt apelat la ei sună apelul dar la mine nu se aude apelul şi nici un alt popap nu-mi dă de veste că sunt apelat. V-aş ruga f. mult, dacă poate cineva să mă ajute.

Mulţumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| raduionut99 a răspuns:

Reinstaleaza-l sau intri pe mess, dai actions(e deasupra statusului) si dai start voice call sau startr videocall

| pastae explică (pentru raduionut99):

Iti multumesc pentru atentia acordata dar trebuie sa-ti spun ca "start voice call sau start video call" nu sunt active.
Mai nou am dezinstalat am curatat registrii cu CCLEANER si am instalat iar dar tot degeaba.
Nu gasesc solutia.

| aleex68 a răspuns:

Daca mai intri si vz aceasta intrebare te rog lasa un raspuns cum ai rezolvat.se pare ca nimeni nu stiu raspunsul