| JusTPauL a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de numerelogie.
De la o vreme imi sare in ochi numarul 66.
Stiu ca se mai zice 666 numarul fiarei, dar nu prea cred in asta...insa am cautat ceva legat de numere si am gasit asta: 666 – Gândurile tale sunt dezechilibrate în acest moment, sunt concentrate prea mult pe lumea materială. Această secvenţă numerică îţi cere să îţi echilibrezi gândurile între cer şi pământ.
Tind sa cred ca are logica..am avut ceva probleme anul trecut, iar anul acesta incerc sa le rezolv, mai mereu ma gandesc la bani si cum sa fac sa reusesc ce mi-am propus pana in vara.
Nu stiu daca e diferenta intre 66 sau 666, pentru ca eu vad mult 66...ca si exemplu, doar in seara asta, venind spre casa, ma uitam doar inainte pe alee si ma gandesc, daca ma uit la o masina care trece pe strada, oare vad iar numerele, prima masina la care m-am uitat, nr de inmatriculare ii incepea cu 66(find masina cu nr straine). ajung acasa pun telefonul la incarcat, il iau dupa o ora bateria la tel 66%, imi trimite un coleg o adresa pe whats up, 366...sa nu mai zic ca in timp ce imi cautam cuvintele, am intrat pe un program iar la persoane online 66.
Asta e cca de 2 saptamani, oare sa fi facut o opsesie pentru numerele astea, parca are o atractie sa imi sara in ochi.
Astept pareri, sugestii..as prefera fara misto daca se poate. multumesc.

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Se zice obsesie. Și da, e ceva de genul.
Numerele astea nu îți apar pur și simplu de nicăieri. Dar tu ești convins că e ceva ciudat cu numărul 66, iar dacă vezi 200 de numere diferite într-o zi, iar unul din ele e 66, cel pe care creierul tău îl va lua în seamă e cel de care ești "obsedat".
E ca și când stai pe telefon și crezi că ai ceva cu ora 00:00 pentru că mai mereu te uiți în momentul ăla, dar în realitate te-ai uitat de sute de ori la ceasul ăla și nici măcar n-ai realizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azi am luat 6.6 in teste. Oare ce inseamna?