| Radu1 a întrebat:

Am si eu o intrebare si sper sa ma ajutati. Acum cateva luni m-am prezentat la un interviu pentru firma x si am considerat de bun simt sa spun inca de la inceput persoanei care ma intervievat o problema de sanatate pe care o am.
Lucrez de o perioada la firma respectiva insa acum cateva zile am aflat ca pe la urechile aproape tuturor angajatilor a ajuns aceasta infrormatie lucru care din punctul meu de vedere este inadmisibil.
Ce vorbesti la un interviu de angajare nu ar trebui sa fie confidential? Problemele mele de sanatate e normal sa ajunga subiect de barfa la o cafea?
Dau funda + voturi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e deloc normal dar cel care face interviul ii spune patronului, apoi patronu ii spune altcuiva si tot asa vestea zboara ori cineva trage cu urechea. Din pacate nu poti face reclamatie dar poti sa mergi la angajator si sa-i spui ca te deranjeaza mult faptul ca toata lumea stie ce ai vorbit tu la interviu, asa sa le inchida fermoarul si sa nu ii mai auzi vorbind de tine.