| Uza a întrebat:

Am si eu o problema si as avea nevoie de cateva sfaturi, pareri de la voi.
Sunt in clasa a 11, intr-un liceu in care se gaseste ce e mai rau adica tot felul de anturaje negative si foarte negative,dar mai sunt si cateva persoane,desigur,care le numar pe degetele de la o mana care sunt cu capul pe umeri.
De la un timp ma simt foarte plictisit la scoala,dar nu din cauza invatatului ci din cauza mediului de acolo,e un mediu "toxic" de exemplu: pitipoance peste masura,cocalari,fete "usoare" si lista poate continua cu tot ce e mai rau. Cand stiu ca trebuie sa merg la scoala,ma simt oribil,fara nici-o speranta,ma simt nervoasa,plictisita,nici nu am cuvintesad tot ce aud si vad in acea scoala sunt doar injuraturi,batai,manele care dupa atata timp deja au ajuns un stres pentru mine pentru ca nu mai suportsad Numar fiecare saptamaniile pana la vacanta de vara,numar fiecare zi,imi doresc atat de mult vacanta. La scoala,parca nici pe mine nu ma mai suport la cat de nervoasa sunt,parca sunt intr-un cosmarsad dar cand stiu ca plec de la scoala,vine weekend-ul sau vine vacanta, simt in suflet o bucurie extrem de mare,parca ma sufoc de bucurie,am incredere in mine,totul imi merge bine si foarte bine, am un chef de viata de neimaginat dar cand sunt la scoala toate acestea imi dispar intr-o secundasad Mereu ma gandesc la ziua cand o sa dau BAC-ul ca o sa fie o zi extrem de buna pentru mine pentru ca stiu ca v-oi scapa. Mai am putin si as vrea cateva sfaturi sa imi mai revin putin, voi ati trecut prin asa ceva?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

De ce nu te muti la alt liceu?

| Dariusuu a răspuns:

Eşti diferită atât doar. Nu îţi pierde timpul cu persoane care nu te apreciază deloc. Petrece-ţi timpul cu cine îţi face plăcere şi nu uita să zâmbeşti.

Te pup.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| maria6 a răspuns:

Alege un alt liceu si depune cerere de transfer.

| Uza explică:

Fiecare saptamana*