| Daniel_Daniel_1991_4jXt a întrebat:

Am un caine ( corcitura labrador cu pittbull) ziua e foarte cuminte, sta la locul lui, doarme nici macar nu-l simti ca-i in casa, insa noaptea e un adevarat TERORIST! plange de nu ma lasa sa dorm, si nu imi e de mine cat imi e de vecini care au copii mici si mi-e sa nu-i trezeasca! ce pot face? daca il iau in brate are chef de joaca, si trebuie sa stau cate 2-3 ore sa ma joc cu el pana adoarme!

Răspuns Câştigător
| mimimumu a răspuns:

Poate suferă de anxietate. Spre exemplu eu când ma culc îmi vine sa plâng si o vreau pe mama sa stea langa mine.Cred ca va iubeste foarte mult acel caine.E si normal sa va iubească. Poate nu suporta sa doarmă singur, vrea langa dumneavoastra, va iubeste mult, poate ii e frica de intuneric.Se comporta cam ca un copilas daca ati spus ca "plange" si poate vrea langa "mama" lui (adică langa dumneavoastra).Nu stiu ce sa zic. Poate a avut parte de ceva neplacut mai demult. Poate a visat ceva urat (Oare cainii pot visa? Nu stiu, spre exemplu al meu mai tresare din când in cand)Cainii sunt cei mai buni prieteni ai omului.

| Daniel_Daniel_1991_4jXt explică (pentru mimimumu):

Ieri seara l-am dus la plimbare si a cam dat roade plimbarea a dormit, ori nu l-am auzit eu ca a plans! cert e ca am avut o seara linistita

7 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Închide-l în balcon.

| Daniel_Daniel_1991_4jXt explică (pentru T0T):

Nu pot, nu am balcon inchis, si plus de asta am spus plange foarte tare!

| T0T a răspuns (pentru Daniel_Daniel_1991_4jXt):

Da cât de tare poate plânge un câine.

| Daniel_Daniel_1991_4jXt explică (pentru T0T):

Crede-ma plange foarte tare, plus ca unde locuiesc eu peretii sunt foarte subtiri, se aude tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesi cu el la alergat ziua si joaca-te mai mult cu el ca sa-i consumi energia.

| Daniel_Daniel_1991_4jXt explică (pentru anonim_4396):

Pai asa fac, seara se pune doarme pana la 1-2 noaptea si dupa se trezeste si incepe sa planga!