| Pnin a întrebat:

Am un coleg de serviciu care intarzie mereu. Intarzie si daca pleaca cu 3 ore mai repede de acasa. Oare are o problema psihica care nu il lasa sa perceapa trecerea timpului? Nu intarzie cu 5 minute, intarzie uneori si cate o ora... Si cand vine, e grabit, gafait, de parca a alergat.
Am inteles ca la toate joburile a fost asa si are 40 de ani

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are probleme de sanatate, o sa fie dat afara oricum. Ii convine sa schimbe serviciile

| Celcestietot a răspuns:

Poate ca intarzie din cauza trenului.

| DonEduardo a răspuns:

Eu zic ca e dependentde vreo substanta, deci nu se poate abtine sa nu consume si sa simta placerea, deci de aceea zic eu ca intarzie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu intarziam la scoala in liceu laughing Mereu. Stateam la 13 minute pe ceas, de mers pe jos.
Plecam la fara 10 de acasa...
Bine ca era scoala mare si profii mai intarziau si ei, pana luau lift si alte alea.

E posibil sa aiba senzatia ca trebuie sa faca o groaza de chestii, si asta sa fie doar o parere falsa. De exemplu, eu cand ma trezeam, la 7:30, daca ma imbracam si plecam as fi ajuns la timp. Dar mi se parea ca ajung prea repede si imi tot gaseam una alta pana se facea fara 10 si atunci plecam val-vartej laughing

| Cehoslovacia a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce zici tu ma acolo n-are legatura, tu esti inapta sa compari munca cu scoala? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Incercam sa ii dau un motiv pentru care intarzie, nu comparam scoala cu munca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe el.