| IlincaChristinne a întrebat:

Am un content pe TikTok si fac parte dintr-o mică asociație in care ma ocup de niște pisici (iubesc pisicile) și le hrănesc și oamenii ma ajuta cu ele sa le duc la veterinar, ma rog nu asta contează, ma ocup de pisicile strazii.

Sunt foarte multe persoane care ma jignesc și zic "asta e dilie d-aia de o apare pe prima pagina a ziarului salvând o pisica de la inec" "Asta e miloasa d aia de ajuta furnicile sa traverseze strada" "Fa-ți o viața" "Eu am calcat una cu mașina din greșeală" acestea sunt unele dintre comentariile pe care le primesc mereu.

Ce este rau in ceea ce fac? Am stat și m-am gândit, sunt foarte multe comentarii de ura și ma gândeam sa sterg contentul și sa nu mai fac nimic. Am senzația de la un timp ca poate exagerez cu ajutatul acesta al animalelor, deși m-a bucurat pana acum ce am făcut. Nu vreau sa fiu văzută drept o ciudata.
Voi cum considerați ceea ce fac eu? Comentariile sunt foarte negative, 70% dintre ele și încep sa cred ca e ceva anormal ce fac pentru ca sunt persoane diferite cu gândirea aceasta.

Ce ați face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Nu, continuă! Este chiar bine ce faci și mă bucur că avem persoane d-astea și în românia. Să știi că, sunt multe persoane din diferite țări care ajută animalutele de pe strada, nu e o rusine. Dar daca primesti comentarii de la scuipatorii de seminte la coltul blocului atunci inteleg ca dau hate. Mai bine fa content pe YouTube, sau, macar, nu baga in seama ce zic ei. Daca vei trai din ce zic persoanele nu vei ajunge nicaieri! Tine-te de munca si te felicit inca o data pentru treaba buna pe care o faci. Spor!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce este rau in ceea ce fac? Nimic.
Voi cum considerați ceea ce fac eu? Consider că faci bine.

| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau as ignora acesti trolli si m-as feri de oameniii carora nu le plac animalele.Eu nu am avut experiente placute cu astfel de persoane.laughing Faptul ca s-au pus toti pe tine nu inseamna absolut nimic.Foarte multi se dedica salvarii animalelor in timpul liber, iar conturile le-au au ajuns virale.Prefer sa urmaresc pe Facebook asociatii si ong-uri, tiktok nu am.Sa stii ca iubitorii de animale sunt infinit mai multi decat haterii, chiar si pe Instagram etc. deci, te rog, nu renunta la ceea ce faci doar din cauza unor comentarii mizerabile.

| pufulescu0o a răspuns:

In locul tau as continua sa ma ocup de pisici. Cei care comenteaza negativ o mai fac cateodata si din plictiseala si dorinta de a face mişto de cineva. Mai mult, orice hobby ai avea se va gasi cineva sa il critice! Mie de exemplu nu imi plac cei care se uita la fotbal si umbla peste tot cu tricou cu echipa favorita si vorbesc numai despre meciul de aseara.