| robertinoOBY a întrebat:

Am un nokia c3 si cand bag o cartela imi apare sa bag un cod sad si nu stiu ce cod.
nu e din cauza cartelei fiindca am bagat mai multe cartele si toate fac acelasi lucru
ma ajutati va roog! ce sa fac
telefonul ieste cunparat de la un baiat si nici ala nu stie ce sa-i faca
sad

Răspuns Câştigător
| catalin28 a răspuns:

Codu de til cere e chiar codu de siguranta al telefonului... Si iti apare pentru ca a fost telefonul setat cand se schimba cartela sa-ti ceara acel cod...

| robertinoOBY explică (pentru catalin28):

Si cum fac sa nu-mi mai ceara cod

| catalin28 a răspuns (pentru robertinoOBY):

Te duci la un service de telefoane si ti-l sparg acolo... altceva nu ai ce sa-i faci...