| andreea1valentina6768 a întrebat:

Am un prieten care si-a luat 200 de foite si un aparat de facut tigari. Mi-a spus ca nu l-a luat pentru a fuma tutun, ci urzica sau menta.Mi s-a parut putin ciudat, dar asta e.
Intrebarea mea este-Poate cheli de la menta si urzica? E acelasi efect ca la tutun?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cauzează în nici un fel menta sau urzica scalpului părului, nici din interior şi nici din exterior, deci, prietenul tău NU o să chelească, numai dacă are predispoziţie genetică.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici o legătură.

| SG1995 a răspuns:

De ce ar fuma urzică? Am fumat odată din greșeală, crede-am că e mentă, și al naibi pișcă. PS. Dacă omul fumează iarbă, e combinație dată dracu cu menta.

| mentholinks a răspuns:

Asa se zice mai nou la etnobotanice?

| Michaeel a răspuns:

Fumezi sau nu urzici și menta, pana la urma tot chelesti. Nu cred ca are cum fumatul de urzici sa yr facă sa chelesti, ceea ce e inevitabil odată cu înaintarea cu vârsta.

| andreea1valentina6768 explică (pentru Michaeel):

Ba nu, chelitul nu e inevitabil, bunicul avea 98 de ani cand a murit si avea parul lung pana la umeri, si nu a chelit deloc.