| Nikcoletta a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy,şi nu se mai aprinde. Nu am folosit telefonul timp de o lună, iar acum nu mai merge
Nici măcar nu se încarcă.
Am citit undeva că dacă pun bateria la congelator o sa işi revină. Ați incercat sa faceți asta? Macar 5 minute sa meargă ca am nişte date importante de luat

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă frigiderul și pune-i altă BATERIE

| FreddieM a răspuns:

Patit la fel cu o tableta Samsung. După ce am epuizat orice metoda si speranța, mi-a trecut prin cap sa incerc sa o restartez la incarcatorul de la mașină. (la bricheta). Si a mers. Vezi poate reușești si tu.
Cheers

| literallythesamebruh a răspuns:

Datorită faptului că nu a mai primit curent pentru o perioadă îndelungată de timp, placa de bază nu mai are destulă putere încât să reproducă acțiunile pe care le exerciți asupra telefonului. O baterie nouă rezolvă problema imediat.