| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut acum doua zile un documentar super tare pe National Geographic. Era despre galaxii, univers, chestii. Si arata imagini cu alte corpuri ceresti chiar si la 10 miliarde de ani lumina de Terra. Cum e posibil sa stie savantii ce se afla la o asemenea distanta?

Răspuns Câştigător
| mifune a răspuns:

Cu ajutorul undelor electromahnetice si in plus mai ssunt si telescoape sateliti care fotografiaza si transmit datele pe pamint si eu sunt un fan al stiinteii despre univers

4 răspunsuri:
| Alexutza25 a răspuns:

Asta mă întreb şi eu. Au tot felul de sateliţi, tehnologia foarte avansată. Şi te asigur că ei ştiu mai multe lucruri doar că nu le arată la tv.

| mifune a răspuns (pentru Alexutza25):

Clar ca stiu, de ce nu analizeaza luna in continuare ca dupa ce au aterizat N.A. a vazut obiecte stranii care zburau pe deasupra sa dar fotografiile au fost falsificate si sunt multe cazuri asemanatoare nu dezvaluie fotografiile facute de pe soare si nu vor sa ne spuna ce sunete de groaza au auzit de pe alte planete si nu inteleg de ce sunt atit de secreti

| Alexutza25 a răspuns (pentru mifune):

De sunetele de groază nu am auzit, dar chiar mi-ai captat atenţia. Nici eu nu ştiu de ce nu arată, poate că nu vor să ne sperie, cine ştie.

| Casian259 a răspuns:

Pur si simplu analizeaza si experimenteaza