| Kilop a întrebat:

Am visat recent o persoană care a murit. Se juca cu fata lui și era zăpadă afară iar eu îi priveam de sus de parcă as fi fost un fel de minizeu și nu mă puteau vedea sau simți. Ce poate însemna?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Inseamna ca te gandeai la acea persoana care a murit si atat, nu exista nicio semnificatie ascunsa corelata cu realitatea.

| gemeni6226 a răspuns:

Inseamna ca in timpul noptii in vis ai iesit in eter.Ai vazut exact asa lumea cum ai sa vezi cand o sa mori si o sa iesi din corp.Acum nu ai iesit definitiv ci temporar caci cordonul ombilical argintiu ce leaga sufletul de corp ti-a adus sufletul innapoi in corp.Cind murim cordonul ombilical argintiu se rupe si sufletul paraseste definitiv corpul -ai avut un asa zis trailer din cum o sa fie cand vei muri.