| Anablondyi a întrebat:

Anestezia locala se face fara precautii? Adica daca baga seringa adanc in piele se intampla ceva? La ce riscuri sa ma supun? Se poate intampla ceva grav? App voi fi anesteziata la buric cu xilina

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Nu se face nici o anestezie fara precautie! Cine iti va face aceasta injectie va stii cum sa fie precaut ( fiind cadru medical ), singurul lucru poate sa fie in rare cazuri alergie la Xilina, asta te vor intreba atunci ( eventual vor face testare )