| alienkros a întrebat:

Anglia vs america?(da ma refer la strict Anglia si la strict SUA). Care e mai faina? Oameni mai buni, legi mai corecte, posibilitayi de a profesa mai mari...

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

As alege din start America

| greyhound a răspuns:

Anglia bate la fund America in orice zi si la orice ora la orice capitol.
Desi englezii sunt in mare parte niste jegosi, mai ales cu romanii, americanii sunt si nesimtiti si prosti (dar depinde si de stat)
Legile sunt evident mai bune in Anglia, dovezi in sensul asta vezi in fiecare zi la stiri
Posibilitati de profesare... depinde, daca cineva vrea sa profeseze in industria fast-food, presupun ca in SUA ar avea mai multe oportunitati, daca vrea in domeniul bancar, e mai bine in Anglia

| hummmer a răspuns:

SUA.Nu degeaba juma' de planeta vrea sa emigreze acolo.

| Julliette1 a răspuns:

Din puntul meu de vedere e cam greu sa le compari. Gandeste`te, America, American Dream, banuiesc ca America are cele mai multe sanse, dar si in Anglia e ok. depinde cat de departe vrei sa ajungi. happy Intentionez sa merg vara viitoare in America si o sa ma pot exprima in urma experienteilaughing