| Anonimul151 a întrebat:

Bună, am aflat astăzi de la cineva că cu aplicația Bolt poți merge oriunde, și e mai ieftin și ok ca un taxi. Eu am știut aceste lucruri însă nu am mers cu ei pentru ca nu am avut încredere.

Credeți că e mai ok ca taxi-urile? Nu e mai riscant?

Voi ce ați alege?

Bolt sau Taxi? Și de ce?

Am auzit că Bolt e mai ok decat cu taxi și din punct de vedere al confortului.

Mașinile sunt doar din 2010 În sus, nu mai vechi.

Îmi poate spune va rog cineva mai multe detalii despre Bolt?

5 răspunsuri:
| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Aleg sa merg cu picioarele sau cu autobuzul sau cu bicicleta.

| Anonimul151 explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

În situații "excepționale", cum ar fi când ai bagaje multe sau ești obosit sau chiar când iesi târziu de la servici nu poți merge pe jos, cu autobuzul sau cu bicicleta, iar atunci ești nevoit să alegi una din variante taxi sau Bolt.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns (pentru Anonimul151):

Eu merg cu autobuzul la muncă în fiecare dimineață și vin pe jos de cel mai multe ori îmi place sa ies afara sa iau aer curată și ori cât de mult a-și fi obosit afară în parcul de lângă mine tot ies și stau în parc pe banca aer curat și Stau pe TPU. Dacă ar fi să fie sa ajung undeva urgent iau bicicleta sau autobuz da taxiu tot nu iau și nici bolt.

| PIayWithFire a răspuns:

Stii cat te costa cursa, poti sa platesti cash sau cu cardul, soferul nu bajbaie cautand destinatia si parca e mai ok in Cadillac decat in Logan unde ai parte de fum de la tigara si geamuri deschise pentru a face economie.

Intr-o perioada am mai folosit o aplicatie de taxi si simteam nevoia sa trimit locatia avand in vedere ce persoane veneau, alteori am ajuns cu tahicardie acasa avand pentru ca soferul se uita mai mult la mine decat la drum. M-am simtit in siguranta cu Bolt, exceptand o calatorie cu o tipa care era sa faca accident de vreo 2 ori si cand am zis sa ma uit pe fereastra ca sa ma calmez am vazut ca nu avea oglinda.