| Anonimul151 a întrebat:

Bună, am aflat astăzi de la cineva că cu aplicația Bolt poți merge oriunde, și e mai ieftin și ok ca un taxi. Eu am știut aceste lucruri însă nu am mers cu ei pentru ca nu am avut încredere.

Credeți că e mai ok ca taxi-urile? Nu e mai riscant?

Voi ce ați alege?

Bolt sau Taxi? Și de ce?

Am auzit că Bolt e mai ok decat cu taxi și din punct de vedere al confortului.

Mașinile sunt doar din 2010 În sus, nu mai vechi.

Îmi poate spune va rog cineva mai multe detalii despre Bolt?

3 răspunsuri:
| ramitzu a răspuns:

Bună. Am folosit Bolt în Bucuresti timp de 5 ani, tocmai pentru ca nu aveam incredere in taximetristi. Nu stiu de parere ai tu despre taximetristi dar o fata singura, din provincie in Bucuresti, care nu stie pe ce drum trebuie sa ajung la destinatie este aur curat pentru taxiuri. La Bolt, ai control in permanenta pe unde mergi, vezi pe aplicatie pe unde se deplaseara masina in care esti, si poate vedea si cineva apropiat, daca distibui cursa. Ai datele complete ale cursei, chiar si la saptamani dupa ce ai incheiat acea deplasare si poti raporta oricand soferul, daca acesta nu a avut un conportament adecvat. Eu m-am simtit in siguranta. Taximetristul este un strain, soferul de bolt este un strain, odata ce un taximetrist te agreseaza, nu il mai gasesti, multi sunt la negru, la Bolt nu exista sa ai parte de un astfel de tratament si daca ai, nu ramane nepedepsit. Orice padure are uscaturi. Sper sa ti-am fost de ajutor

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand a aparut in Ro Bolt si Uber nu m-am mai suit niciodata intr-un taxi. Si nu imi pasa daca e mai ieftin sau nu.
Faci frumos comanda pe aplicatie, nu stai la negociata cu un taximetrist nepoliticos si nespalat daca te ia pana in locul X sau nu, nu stai la cheremul lui daca iti da rest sau nu, platesti frumos elegant cu cardul si aia e.

| Wr3nch a răspuns:

Bolt. Masinile sunt mult mai comode, soferii nu povestesc, nici manele nu asculta. Stii din start cat plătești, si iti ia direct de pe card, asa ca nu te tiganesti cu ei pentru preț sau rest.