| inflicted a întrebat:

Anul trecut am avut parul normal negru cu 2-3 suvite mov care abia se vedeau ca erau rasfirate si s-au luat toti profesorii de mine si acum am o profesoara cu tot parul din cap mov. De ce ea are voie si noi nu? Ea are si tatuaje la vedere si pe noi ne certa daca ne mazgaleam cu pixul negru si ziceau ca suntem vagaboante si o sa ajungem niste drogate pe centura.

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm... sigur nu ai exagerat la ultima parte? Adica ce profesor ar face asta? Daca asa este... atunci puteti sa va plangeti de acea persoana la un profesor diriginte si sa luati masuri in aceasta privinta.

| CristianaCrss a răspuns:

Nu știu dar și pe mine ma enerveaza extrem de tare. Mi-am făcut în iulie breton(care crescuse pana la bărbie) roșcat, ca tot era acel trend în care fetele își vopseau șuvițele din fața în anumite culori, roscatul își pierde nuanța destul de rapid și din iunie pana în septembrie s-a dus roscatul ala intens dar totuși a rămas acolo o nuanță de roșcat mai închisă. Un profesor m-a luat la mișto, era el la tabla și observa ca am parul vopsit, se uita la mine și ma întreabă "la ce circ ai fost?" si de obicei el se plimba prin clasa, trece el pe lângă mine, prin spatele meu, se oprește și se uita, după imi zice "la spate nu e, asa ai vrut tu sa fie?" aici nu mi-a zis chiar asa dar am uitat cum mi-a zis, oricum, ceva de genu, iti dai tu seama. Și după vreo 3 zile la ora lui iar se plimba prin clasa și m-a întreabă "data viitoare ce culoare îți faci?" eu "mov cu picațele verzi".

Diriginta m-a întrebat "ți-ai făcut parul cu cânepa?" laughing

Și aia de biologie m-a enervat cel mai tare, întra în clasa și normal ca din prima ma observa, mai e și baba. Începe sa ne asculte și îmi zice "ce-ai la par?" eu "m-am vopsit" ea "nu știu cum faci dar pana la ora viitoare sa ai parul făcut" (gen nevopsit) si o colega se baga și întreabă "următoarea ora nu-i mâine?" ea "ba da, dar nu ma interesează dacă a avut chef sa și-l vopsească" și după ma întreabă "pe tine te-au văzut părinții? Iti distrugi firul parului de acum, deci pana la ora viitoare sa ai parul vopsit". Băi, de-al dracu nu mi-am făcut parul la loc și în prezent, încă îl am vopsit, era în stare sa nu ma mai primească la ora ei dar spre surprinderea mea aia a fost singura zi în care a comentat deci jur ca nu a mai comentat nimic despre par, vai dar ce m-a enervat, ok, ai mei mi-au văzut parul, au zic ca îmi sta bine, acum de ce trebuie ca ea sa comenteze?

S-au uniformele, uneori arata bine ca toți sa aiba aceeași uniforma (fetele cu fete sau chiar toți) dar alteori chiar mi se pare aiurea, pe lângă faptul ca ne obliga tot noi dam bani pentru uniforme, dacă ne tot obliga de ce mama dracu nu dau ei bani? (directoarea și profesorii) de parca înveți mai bine când ai uniforma și dacă pe noi ne pune sa venim cu uniforma de ce ei vin îmbrăcați cu toate culorile și cu ce vor?

Ok, deja m-am enervat dar mna, în concluzie... Nu stiu de ce profesorii fac asa dar oricum ma enerveaza super tare! Abia aștept sa fiu la liceu ca atunci când ma enervează vreun profesor pur și simplu sa imi strang lucrurile, sa imi iau ghiozdanul, sa ma ridic si sa plec laughing

| CristianaCrss a răspuns (pentru CristianaCrss):

Scuze greșelile gramaticale dar m-am grăbit și nu am observat ca am greșit sau ca auto-corectorul mi le-a corectat gen a pus cratima când nu trebuia etc