| anonim_4396 a întrebat:

Ar scadea pretul produselor, am iesi din criza economica vreodata? Multumesc, dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| Veme a răspuns:

Unele preturi vor scadea altele vor creste. Nu, nu vom mai scapa de criza economica. Criza este provocata de resurse. Suntem prea multi oameni, ne inmultim exponential, ne dublam populatia la 40-50 de ani, deja petrolul este din ce in ce mai putin si de aceea tot mai scump. Cand productia globala de petrol va incepe sa scada (foarte curand) economia globala se va duce in jos. Noi credem ca acum traim o criza, dar de fapt este o stagnare economica, in concordanta cu productia globala de petrol constanta (de prin 2005). Din 2015 va incepe adevarata criza. Efectul acestei crize va fi, daca nu inventam ceva pana atunci (2015-2025), scaderea populatiei de la 7 miliarde la 5 miliarde sau dupa unii mai pesimisti la 1 miliard.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De iesit vom iesi, oricum pana nu pleaca Basescu cu partea salariala si TVA nu se va schimba nimic.

| wintermee11 a răspuns:

Eu zic ca derbedeii astia de la guvernare +toti astia cu limba scoasa gata pregatiti sa-l pupe pe basescu-n cur pe unde-l prind.bai eu zic sa nu mai fure atat de mult.sa fure-n pastele masii mai putin si sa vezi su'priza cum tarisoara iese din criza iar oamenii nu mai mor de foame la propriu.Numai bine.