| anonim_4396 a întrebat:

Ar trebui sa ne fie mila de oamenii care sunt slabi, isensibili dar fac pe durii? Pe mine ma amuzasad

63 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Mosotti a răspuns:

Si pe mine ma amuza astia, fac pe durii sa se apere de eventuale atacuri din partea celorlalti, nu vrea sa fie vulnerabili in fata altora, asa ca se prefac.

Ei considera ca daca-s slabi, profita altii de el, isi pot bate joc de el, si e ca o armura contra la asta, e mecanism de aparare.

Nu trebuie sa ne fie mila de ei, trebuie sa-i ajutam daca putem sa nu mai fie slabi, ca nu-s vinovati ei ca-s asa, asta le e felul de a fi.

| CostinAlamariu a răspuns:

In mod normal ar trebui sa ne fie milă de orice om, deoarece nu există om pe planeta asta care să nu sufere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata de la WisdomInTheDark si de la CortinaDeLut ca sunt mai destepti ca tine

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt foarte isteti amandoi nu doar destepti, insa avem perspective diferite si vieti diferite dar oricand m-ar putea inspira in ceva. Degeaba ti-as explica ca nu ma cunosti, vezi doar o imagine facuta de-a lungul anilor care e 10-20% din mine.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Stiu ca esti grandoman
Nu esti atat de complex pe cat te crezi

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu m-am dat complex, ba chiar sunt dintr-o bucata ca om, nu mai fi superficiala judecand doar aparentele

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Cand ai zis ca aici e doar 10% din tine ba da te-ai dat complex

Sau ai recunoscut ca esti mincinos

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de mincinos cat e vorba de disimulare, ai vazut ce se intampla daca te deschizi cuiva nepotrivit, cine e sincer aici 100% sa fie natural? nu e unul

| Morbid a răspuns:

Fie ti mila numai de cei sensibili.
Sa ghicesc drimeriuta e insensibil.
Si eu vreau sa fiu insensibil.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Drimmero e cel mai sensibil nu am vazut niciodata mamaliga ca el

| Morbid a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing
Pai nu inteleg de ce nu va cuplati voi doi, l-ai face din mamaliga un barbat adevarat.

| Drimmero a răspuns (pentru Morbid):

Ce-ti mai place morbide circoteca, te dai mata blanda si te bagi in hazna

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Nu imi plac lenesii

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Te musca cand te intorci

| Morbid a răspuns (pentru Drimmero):

Ar trbebui sa faci o plecaciune lu asta ca e singura care Mai tine in viata site-ul altfel e cam mort.
De parca nu-ti place si tie, te credeam om mai matur da mai dezamagit(te vedeam ca model serios vorbesc), mai demult erai mai retras, erai in stare sa bati pe cineva daca te baga intr-o drama.

| anonim_4396 explică (pentru Morbid):

Daca plec de pe TPU ramane fara scop in viata

| Drimmero a răspuns (pentru Morbid):

Ne facem publicitate reciproc, nu lua in serios discutiile astea, le iau ca pe un pamflet.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Castigi ceva din publicitatea asta?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu mai am ce, tie iti mai creste contul

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

De aia nu mai pot eu ca imi creste contul

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Drimmero, ce mai faci? Nu te-am mai vazut pe aici de mult. Mai traiesti? Nu-mi spune ca m-ai uitat.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Salut! Sunt bine sanatos zic, supravietuiesc si eu ca tot omul, tu ce mai zici, cum esti? Daca esti cine cred inseamna ca nu te-am uitat, esti Deead?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu, nu sunt Deead. Iti trimit in privat cine sunt, dar sa nu spui nimanui.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Bine ai revenit! Nu te-am uitat, reprezinti vechea guarda, nu te-am mai vazut de 2 ani sau 3 cred.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Tii minte exact de cand nu l-ai vazut
Cred ca el nu mai stie cand a intrat ultima data dar tu stii sigur

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai stiu cine e acum si imi aduc aminte ca pusese pe atunci o intrebare, nu e vina mea ca sunt inzestrat cu o memorie fantastica, ar fi anormal sa-ti pierzi memoria de tanar...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Memoria ta e fantastica pentru ca nu o folosesti la nimic util

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate am facultate terminata, poti verifica asta? sa stii cine sunt, nu poti

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu ai rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce esti atat de convinsa?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce e atat de amuzant?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Minciuna.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am intrebat, poti verifica asta? pana la proba contrarie...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Da

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum? zau de nu-s curios ce puteri supranaturale ai

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu puteri
Doar cunostinte comune

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine? Da un exemplu, deja ma amuz

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Deja transpiri

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Deloc, cu atat mai mult ca avem cunostinte comune e mai interesant. Tot nu esti in stare sa zici, oricum intuiesc raspunsul cu toata subtilitatea ta )))

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Interesant? Sau terifiant?
Intuiesti prost

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte interesant. De ce ar fi terifiant? Doar nu ma omori, esti inofensiva

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Eu sunt inofensiv dar tu esti panicossad

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Precaut*. De ce o zi te dai baiat nu te multumeste sexul dat de natura?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Pe mine ma multumeste
Tie ti-ar sta mai bine femeie

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Deloc, am oasele fetei proeminente, vocea destul de groasa, umerii destul de lati iar atitudinea dupa fizic. Ce carcotasa esti tu, dar ma amuzi ca esti dragalasa in felul tau

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Puțin estrogen și te domnisoresti

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Pastreazati-l pentru a avea feminitate, ai nevoie in viata de asa ceva. Da-mi o melodie faina asa inainte de culcare, dar faina (orice gen).

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Haha mersi, dar sunt activ pe site de cateva luni deja. Am stat mai mult pe la categoria Religie, dar recent am mai venit si la Dragoste si Sex si la Conversatii, de aia nu m-ai kai vazut de cativa ani. Daca nu veneam la Conversatii, probabil nici acum nu stiai de mine.
Wow, vechea guarda, asta ma face sa ma simt bine. Atatea amintiri pe aici.
Ai mai vorbit cu alti useri vechi? Dintre toti userii, doar pe tine si pe Ray v-am mai vazut pe aici. Mai erau altii, o fata Denisa, mai era si Doub, si sa nu uitam de Chiftelutacrocanta cu intrebarile lui dubioase hahaha. Mai era si NOname si Florentina si multi altii.
Sincer, imi e dor de toti. Imi amintesc ca prin 2016 site-ul era asa viu si asa activ si toti eram prieteni buni, dar acum e asa multa cearta pe aici, si nu prea mai vad prietenii cum a fost aia dintre noi. Parca inainte toti userii erau mai uniti, dar acum nu prea. Mai erau si certuri si drame intre noi toti, dar pana la finalul zilei totul era uitat.
Anyway, imi pare bine ca te-am revazut, si sa stii ca o sa mai stau pe site de acum inainte, poate nu o sa dau foarte des pe la Conversatii, dar o sa ma gasesti la Religie aproape mereu.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Cum poti rezista la categoria Religie fara sa te plictisesti? acolo ar trebui sa se numeasca 'Ospiciu'. Userii faini fie s-au lasat de tot, fie intra sub alte conturi din cand in cand, in locul lor au aparut avalanse de conturi, tentative de trolli, bolnavi si fel si fel de pramatii, nu degeaba are site-ul asta reputatia pe care o are.

Imi pare bine ca te-am revazut si eu, toate bune la tine, ai terminat cu bine facultatea?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Unii au reusit să își facă o viata

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce te impiedica sa fii ca ei?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Nu am nici 500 răspunsuri pe site
Așa că nu faci sens

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

De pe contul asta, cred ca ai avut de-a lungul vremii mai multe conturi decat fire de par, ce mi-e un singur cont cu multe raspunsuri, ce-mi sunt 1974 de conturi, tot activitate inseamna

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Ma confunzi cu persoana ta

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Am prestanta mea, nu ma cobor la d-astea

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Prestantarolling on the floorrolling on the floor
Trebuie sa te vada soarele

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand te-a vazut ultima oara? m-am bronzat destul zilele astea. Daca dispar 1 zi deja iti faci griji...

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Chiar acum stau la soare
Îmi fac griji că tu nu ieși niciodatq din casa
Mă gândesc că te-ai înecat cu pateu

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Haha, la ce specimene sunt acolo, nu ai cum sa te plictisesti. Vei fi uimit zilnic de prostia umana. Dupa ce vezi ce am vazut eu, nu te mai surprinde nimic.

Am observat si eu ca au inceput sa apara din ce in ce mai multe conturi, iar unii useri pun niste intrebari de te face sa te indoiesti de umanitate. Altii sunt trolli, iar altii arata semne de grave boli mentale.

Da, am terminat facultatea cu bine acum 3 ani iar acum am un job.

Nu stiu daca iti mai amintesti, dar eram foarte materialist si foarte depresiv in trecut. Ei bine, vreau sa spun ca am trecut peste tot. M-am schimbat complet, si in bine. Pana si mentalitatea mi-am schimbat-o.
In astia cativa ani cat am fost plecat de pe site, am reusit sa iau contactul cu diverse persoane de diverse varste din diverse tari, sa interactionez cu ei, sa vad modul lor de gandire si sa invat despre culturile lor, si vreau sa spun ca asta m-a ajutat enorm sa evoluez ca si persoana si sa evoluez si mental. Am avut parte si sa experimentez diverse lucruri care m-au ajutata sa imi deschid ochii si mai mult si simt ca invat lucruri noi zilnic si ca evoluez din ce in ce mai mult ca si persoana, ca si gandire, ca si personalitate.
Nu stiu daca ai observat, dar sunt diferit de cum ma stiai acum cativa ani.
In trecut eram ofensat de orice, dar acum nu mai sunt. Am invatat sa nu las ce spun altii despre mine sa ma doboare.
Si ca sa mai adaug, am descoperit ca am o pasiune pentru fotografie si fac asta ca pe un hobby acum.
Daca vrei iti trimit in privat contul meu de IG ca sa vezi pozele. Asta daca folosesti IG desigur. Doar sa imi spui.

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Ce ma bucur ca ai ajuns bine, te-ai maturizat si se vede din cateva cuvinte aruncate ca esti schimbat, au trecut anii si d-aia si ai descoperit cu totul alte perspective si persoane care te-au inspirat. Chiar sunt curios ce poze faci si ce peisaje vizezi, sincer nu folosesc IG, ai putea sa trimiti contul dar nu stiu cat de mult ar ajuta pentru ca daca nu ai cont acolo nu poti vizualiza mult un profil si se blocheaza, ti se pune o restrictie. Vedem noi cum facem, alternative gasim, chiar as vrea sa vad pozele.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu stiu daca o sa reusesti, dar o sa iti trimit link-ul pe privat. Sper sa mearga.