| Alex a întrebat:

Are păcatul originar al lui Adam şi Eva vreo legătură cu sexul? Are păcatul originar vreo legătură cu sexul? I-a alungat Dumnezeu pe Adam şi Eva din Grădină pentru că au făcut sex?

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Absolut nu...chiar au trebuit sa se inmulteasca...

| Lora a răspuns:

Nu Dumnezeu nu te pedepseste daca faci acest lucru insusi El spune sa te veselesti si sa te inmultesti cu femeia ta dupa casatorie, dar cum astazi traim in democratie libertatea e mare si pacatele multe.

| TIM85 a răspuns:

Nu are legatura cu sexul,au fost alungați pentru ca au mâncat din fructul oprit(mar), nu ăsta ar fi fost un mare păcat, păcatul in sine este neascultarea, sfidarea, mărul ca si fruct a fost doar un test, pe care se pare ca l.au picat