| RAY a întrebat:

Argumente pro sau contra imigrație?

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca o faci cu familia este okey, dar sa ai situatie, sa ai o meserie banoasa gen medic, programator, arhitect, sunt pro si nu doar pentru bani, ca la acele meserii ai si aici destui, dar curatenie, sistem de sanatate, ordine, liniste.

Daca nu are omu o meserie buna, sunt contra, ca e mult mai greu de adaptat si mai ales daca nu pleaca cu familia ci singur. Dar daca le e mai bine asa, merita si imigratia cu toata familia, ca si la o meserie mai slaba o duc mai bine acolo decat aici, dar sa fie conditii sa fie asa.

| StrongHeart a răspuns:

Afara duci dorul de acasa, dar stai bine financiar.Aici e invers, te simti acasa dar acasa e saracie.