| Ion1592929 a întrebat:

As avea probleme daca sunt praf, adica chiar praf la engleza? Adica sunt clasa a 9 a si stiu ca am si engleza la bac cat de importante sunt calificativele luate acolo, pot sa pic sau ma trag in jos la ceva daca nu stiu nimic?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pana la BAC, mai ai destul timp sa inveti engleza.
Bineinteles ca nota de la engleza influnteaza si limiteaza accesul la BAC, fara de care, daca ai corijente, nu poti intra in BAC.
Engleza nu-i grea deloc, dimpotriva, este usoara, melodioasa si extrem de utila, fiind universala pe tot globul asta.

| sierra1 a răspuns:

Să treci clasa, aia e important. La bac, la compentețe, trece orice analfabet doar să fie prezent

| Celcestietot a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic acele calificative (chiar cineva care lucrează în învățământ mi-a spus asta). Nu te panica, că engleza o poți învăța în 4 ani și dacă stai de ea 10 minute pe ziwinking!

| RoCkKiD a răspuns:

Calificativele de la competente sunt irelevante. Ai nevoie sa fii prezent ca sa primesti un calificativ (oricare ar fi) ca sa treci.

Problema o sa inceapa dupa ce dai bacul, daca nu cumva planuiesti sa muncesti intr-o fabrica dupa ce termini scoala cam trebuie sa inveti o limba straina.