| Anonima54444 a întrebat:

Aș dori niște sfaturi! Am 19 ani, curând 20 și nu am avut nici un iubit până acum. Nu mă plâng de chestia asta, ci de faptul că de fiecare dată când un băiat a vrut să mă cunoască mai bine, l-am refuzat. La toți le-am găsit câte un defect. Știu că nu există perfecțiune, nici nu îmi doresc asta. Vreau doar un tip matur, care știe ce vrea, să se comporte cum trebuie, îmi doresc o relație serioasă, nu aventuri sau ceva de scurtă durată. Oare am asteptări prea mari?!

Mă întreb dacă o să fiu cu cineva vreodată! Toată lumea îmi spune că sunt de modă veche pentru că eu mai cred în relația aia în care el deschide ușa fetei, îi daruieste flori, o respectă etc. Să știți că NU m-am uitat la prea multe filme și nici nu am citit prea multe povesti! Dar așa vreau să fie relația mea. Nu am întâlnit încă nici un băiat pe placul meu.

Mă atrag tipii serioși, stabili, care știu să se comporte în societate. Mă dezgustă puștanii întreținuți de altcineva care se dau la toate fetele și cer atenție la tot pasul.

Poate pare ciudat, fiindcă am 19 ani și nu sunt cu capul în nori schimbând "iubiții" mai des ca șosetele, vorba aia! big grin Ce ziceți? O să găsesc și eu ceva pe placul meu în viața asta? Nu mă grăbesc, DOAR întreb! Sper că acolo undeva în lumea asta, să mai fi rămas un bărbat care să fie galant cu mine, care să mă atragă!

Mă declar foarte dezamăgită cu privire la bărbați în general!

207 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Și cât de des ieși din casă?

| Endoryus a răspuns:

V-ati gasit toti azi ce naiba. Cred ca v-ati vorbit pe Facebook. E prea mare coincidenta deja, las-o naiba de treaba laughing

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Ce legătură are? big grin

| Emma30555 a răspuns:

O sa găsești, sunt destui băieți educați

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Despre ce coincidență vorbești? laughing

| Anonima54444 explică (pentru Emma30555):

Eu sper că mai sunt băieți educați și cu capul pe umeri. Bănuiesc că sunt puțini la număr.

| Endoryus a răspuns (pentru Emma30555):

Ea vrea barbati. Imi si imaginez cati barbati ( nu baieti) a intalnit ea de fapt la doar 19 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 19 ani toate vreți relatii serioase
laughing))

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Toate care vă plângeți de tipi sunteți genul lipite de scaun în fața PC-ului. Există băieți pentru toate gusturile, doar că trebuie să mai ieși și din casă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Intră imediat Plato s-o combine

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Shh acolo ca deja incepusem numaratoarea inversa. Anul nou e minicuna pe langa asta.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Am întâlnit vrei 3 BĂRBAȚI și câțiva BĂIEȚI, înțelegi acum? laughing Nici unul nu a fost bun. Cel de 25, mai idiot ca unul de 18. Să știi că se poate. Dacă nu te atrage, de ce să te complici? Refuzi și îți vezi de viață!

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Aproape 20, SUBLINEZ! laughing Păi da, nu sunt genul să mă culc cu toți și să mă las dusă de nas. Bineînțeles că vreau ceva serios, mereu am vrut și așa o să fie!

| Plato a răspuns:

Sa fii mai mult decat sigura ca ce-ti doresti e posibil. Barbati seriosi, demni, cu capul pe umeri, exista din plin. Doar ca nu ii gasesti in cluburi.
Mai apoi, tu ai DOAR 19 ani, e prematur sa-ti faci griji din pricina asta. Tu trebuie sa te concentrezi 100% pe cariera, ca de relatii ai timp mai incolo. Trebuie mai intai sa fii independenta, sa te intretii singura etc.
Nu cred, ci sunt absolut sigur ca vei gasi pe cineva perfect, sufletul tau pereche, care te asteapta exact cum il astepti tu pe el. Intr-o zi, cand o fi sa fie, il intalnesti. Nu trebuie sub nicio forma sa accepti altceva decat ce-ti doresti. Nu ceri prea multe, standardele trebuie mereu sa fie foarte inalte, daca te respecti.
In concluzie, rabdare. Va veni intr-o zi si relatia aia. Sunt foarte multi barbati care isi doresc exact acelasi tip de relatie, sa fii convinsa.
Nu renunta niciodata la ideea asta, iti dau cuvantul ca merita asteptarea.winking

| Emma30555 a răspuns (pentru Endoryus):

happy a întâlnit probabil niște adolescenți ca asa era normal pana acum

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Va salut pe amandoi, sper ca nu v-am dezamagit.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Ies din casă, dar crede-mă că nu are legătură mai deloc! În zilele noastre, prea puțini bărbați mai abordează o fată în realitate, la o ieșire sau ceva. Acum toti fac asta pe internet, în mediul virtual. Sunteți fricoși!

| Emma30555 a răspuns (pentru Anonima54444):

Nu sunt asa putini. Trebuie sa schimbi mediul puțin. La facultate nu ai întâlnit băieți mai finuți?

| Endoryus a răspuns (pentru Anonima54444):

Refuzi și îți vezi de viață! Foarte corect! Dar nu ma pot abtine sa nu ma intreb, cum de atragi numai ratati? TI-ai pus intrebarea asta?

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Spre mirarea ta poate, nu am fost în club niciodată! Nu imi plac locurile zgomotoase. Și am spus mai sus, NU MĂ GRĂBESC să am pe cineva. Nu renunț la ideea mea, uneori mă gândesc că am asteptări prea mari. însă nu se va schimba nimic.

| Endoryus a răspuns:

Nu imi mai raspunde. Mi-am dat seama de raspunsul la intrebarea mea cand am citit ce i-ai zis lui ceapa. E clar.

| Anonima54444 explică (pentru Endoryus):

Nu pot spune că am atras numai ratați! laughing Mai bine să îi numim PROFITORI. De ce as fi cu unul care mă place doar pentru cum arat? De ce as fi cu unul care mă place pentru diverse scopuri? As fi fraiera să fac asta! Astept unul care să mă placa pentru ceea ce sunt eu, pentru cum sunt eu. Intelegi? Deci "ratații" nu au șanse!

| Anonima54444 explică (pentru Emma30555):

Sunt două tipuri de baieți la facultate, băieți timizi, care nu scot nici o vorba și baieti prea tupeiști care urmăresc doar sa "marcheze" ceva, înțelegi tu! Nci unul, nici altul nu e bun, nu e ce vreau eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Păi după cum scrii pe aici instant devii neinteresantă pentru oricine sănătos la caplaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Caste câte conturi mai ai

| mgtow a răspuns:

E normal sa ai pretentii dar uite ca omenia se degradeaza din ce in ce mai mult, barbatii formali, educati tradati de nesimtite incep sa nu mai caute femei si se orienteaza in viata singuratatii apoi raman aia de care zici tu, baiatu mamei sau proxenetu lu peste care vrea sa faca bani pe carca ta pana iti apar ridurile si scapa de tine intr-un final.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau să par nimic pentru nimeni! Însă fiecare isi face ce impresie dorește în urma discuțiilor. Nu sunt aici sa par interesantă pentru nimeni. De ce spui asta? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Dar poți să ne spui de ce ar vrea cineva să fie cu tine
1 motivlaughing)

| mgtow a răspuns (pentru Endoryus):

Poate are pretentii la unu cu salariu de 3000€ pe luna, ii dadeam eu suma aia de fugea imediat la masa fara discutii.

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Tocmai ti-am zis ca nu ai asteptari prea mari. Continua sa gandesti asa, e foarte bine.
Nu te-am acuzat de nimic, ti-am spus doar sa nu cauti delfini in desert. Esti foarte tanara, intelege, sunt slabe sansele de suflet pereche la 19 ani. Ai rabdare.