| Anonima54444 a întrebat:

Aș dori niște sfaturi! Am 19 ani, curând 20 și nu am avut nici un iubit până acum. Nu mă plâng de chestia asta, ci de faptul că de fiecare dată când un băiat a vrut să mă cunoască mai bine, l-am refuzat. La toți le-am găsit câte un defect. Știu că nu există perfecțiune, nici nu îmi doresc asta. Vreau doar un tip matur, care știe ce vrea, să se comporte cum trebuie, îmi doresc o relație serioasă, nu aventuri sau ceva de scurtă durată. Oare am asteptări prea mari?!

Mă întreb dacă o să fiu cu cineva vreodată! Toată lumea îmi spune că sunt de modă veche pentru că eu mai cred în relația aia în care el deschide ușa fetei, îi daruieste flori, o respectă etc. Să știți că NU m-am uitat la prea multe filme și nici nu am citit prea multe povesti! Dar așa vreau să fie relația mea. Nu am întâlnit încă nici un băiat pe placul meu.

Mă atrag tipii serioși, stabili, care știu să se comporte în societate. Mă dezgustă puștanii întreținuți de altcineva care se dau la toate fetele și cer atenție la tot pasul.

Poate pare ciudat, fiindcă am 19 ani și nu sunt cu capul în nori schimbând "iubiții" mai des ca șosetele, vorba aia! big grin Ce ziceți? O să găsesc și eu ceva pe placul meu în viața asta? Nu mă grăbesc, DOAR întreb! Sper că acolo undeva în lumea asta, să mai fi rămas un bărbat care să fie galant cu mine, care să mă atragă!

Mă declar foarte dezamăgită cu privire la bărbați în general!

207 răspunsuri:
| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Spune-i lui nevermore ca eu nu sunt sanatos la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei o relație de scurta durata...te aștepți ca prima ta relație sa dureze pana la ‘danci bătrâneți? N-ai experiența, n-ai nicio idee cum ar trebui sa te comporti, ai doar pretenții.Esti sigura ca ești pe măsura lor? Barbatii aia pe care îi vrei tu nu prea caută tipe de 19 ani, pentru ca nici ei n-au vârsta asta.Nu ca n-ai putea fi atrăgătoare la 19 ani laughing, dar in general nu ești si matura.Cu accent pe in general.Ca ești sau nu o excepție, rămâne de văzut.
Nu totul se rezuma la flori si bomboane.Nu vâna printul din povesti calare pe cal alb ca n-ai sa-l găsești.Si sincer nici nu știu de ce ai vrea asa ceva de plictisitor.Gusturile nu se discuta...

| Anonima54444 explică (pentru mgtow):

Stai liniștit, nu duc lipsă! Nu umblu după bani, am! Nu mă impresionează nici banii, nici averile! laughing Da, am pretenții la unul cu serviciu stabil, sa se întrețină singur, nu mămica! E ceva greșit?

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Am înțeles ce ai vrut sa spui tu. Dar tu nu ai inteles ce am zis eu. Nu mă grăbesc, nu vreau neaparat acum o relație! Vorbeam de viitorul apropiat. Și era în general, nu caut iubit aici, asta nu e clar? big grin

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asta cu comportatul in societate e cu du-te vino. De exemplu pot fi politicos samd cu partenera, dar per total detest societatea si toata falsitatea aferenta a ceea ce numesc multi "socializare" si romanescul "a fi in rind cu lumea". Legat de stabilitate, si ea e pe duca datorita faptului ca societatea per total e foarte instabila - si nici Vestul nu mai e ce era odata. P.S. Nu e nimic in neregula sa fii dezamagita cu privire la sexul opus. De femei ce parere ai? (semi-gluma, pentru ca inteleg foarte bine cum ajung multe femei la relatii gay de pe la 30-35 de ani incolo, dar si la barbati se intampla asta - satui de instabilitatea celuilalt sex, isi gasesc un punc de sprijin in acelasi sex)

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Da, mă aștept ca prima mea relație să dureze! Fiindcă sunt atentă la partener, și nu sunt cu primul venit. Din moment ce stiu ce pot să ofer într-o relație, adică tot ce e mai bun, mă aștept ca și celălat să facă același lucru! Deci de ce nu ar merge până la adânci bătrâneți? Argumentează! Când 2 oameni funcționează împreună, va merge, crede-mă. Dacă tu ti-ai luat numai ##### sau femei care te-au înșelat sau te-ai dezamagit, nu e de condamnat că nu a mers la tine sau la vecinul! Crede-mă, sunt atât de matură, încât nu mi-am tras-o cu tipii care indiferent ca aveau 19 sau 25, asta urmăreau! Scuză-mi limbajul, dar imi permit pentru tine. big grin Bomboane și flori? Da, le apreciez, dar nu mă încălzesc. Tu ai citit ce am spus eu mai sus? Te rog să citești și mai vorbim, dacă ești suficient de bărbat încât să nu mai vorbesti de sus altora. big grin

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Cred ca tocmai am descoperit eu cateva pentru care barbatii aia nu te-ar vrea. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ai asteptari prea mari. O sa-ti dai seama dar va fi prea tarziu.

| Anonima54444 explică (pentru GabiDumitrescu):

Se poate. Dar eu am zis doar in ceea ce priveste relatia. Nu implica societatea în sine și altele.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

N-am experiență, dar stiu ce imi doresc! Asta e mai important! laughing Ce ajută experiența unei femei de 35-40 de ani? Dacă ea nu știe nici până atunci ce își dorește și se culcă cu toți și are o viață haotică? laughing Fiindca nu știe ce își dorește sau pur si simplu asta isi doreste! Însă aici experiența nu mai e luată în calcul. Deci?

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Da? Spune-mi! Sunt curioasă! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E uite mie-mi pari anosta rau
si fac pariu ca esti si stresanta rau si sufocanta

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Sunt conștientă. Însă speranța moare ultima, nu? În caz contrar, din greșeli învățăm.

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca iar incepi cu abureala ta tampita dar vad ca aici ai avut dreptate dupa raspunsul dat lui Hecate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

Ce abureală și ce raspuns

| Endoryus a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti da omul mura in gura ( vot plus app la raspunsul adresat lui Hecate ) dar el tot nu se prinde. Cand sunt pretentii dar degeaba, e prostia mea, nu altceva.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Ți se pare. laughing Însă nu stau să conving pe nimeni cum sunt. Și răspunsul de adineaori l-am șters, nu sunt genu să mă laud. Am vrut doar să îți răspund la intrebare. E parerea ta, constructivă poate, mersi! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Sunt fata.Serios.Asa eram acum 5 minute.Nu cred ca s-a schimbat asta între timp.
"Tot ce e mai bun" Hai ca ești si modesta.Nu,nu poți oferi tot ce e mai bun.Nu ești perfecta ca sa poți face asta.Pe lângă asta, nu ai deloc experiența si ai pretenții tampite.Asta nu se încadrează in "tot ce e mai bun".
Pentru ca nu trăiești in basme, de aia.
Si dacă nu ți-ai tras-o cu ei, ce-ai câștigat? O spui de parca ai fi descoperit leacul pentru cancer.
Greșești.Din moment ce ai 0 experiența, habar n-ai ce-ți doresti.Doar crezi ca știi.Lucrurile se vor schimba.n-am de ce sa stric eu surpriza.
Dacă se culca cu toți nu înseamnă ca are o viața haotica, dimpotrivă, știe ce vrea.
Deci tot imatura rămâi laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Endoryus):

A, deci e caste

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Dacă ești fată, rămâne valabil ce am spus. Să zicem doar că rescriu pentru genul feminin! laughing Însă ești frustrată rău și am observat că te lauzi cu experiență pe aici. Învață să vorbești cu oamenii de la egal, la egal, chiar și în mediul virtual. Când dai un răspuns altora, poți să îl spui prin prisma experienței tale personale dacă dorești, însă nu poți să judeci și să vorbești de sus. Asta mă dezgustă la oameni. Pentru mine ești un simplu utilizator anonim. Trist? Poate. Și experiența ta, nu mă interesează deloc.

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Perfectiune nu exista, meditează la asta! Nu trebuie să fii perfect ca sa poti oferi tot ce e mai bun într-o relație. Oferi în felul tău, te completezi cu celalalt. Se vede că nu știi prea multe pe subiect, îți dai cu părerea că să te aflii și tu in treaba. laughing E trist ca exista oameni cu așa gândire. Imatură imi pare ca esti tu. Sau ce ești, ca te ascunzi pe un cont anonim și te lauzi cu experiență. Repet, eu stiu ce imi doresc, sa fii sigura de asta. laughing

"Dacă se culca cu toți nu înseamnă ca are o viața haotica, dimpotrivă, știe ce vrea"

Da, știe ce vrea laughing Știe că vrea să fie o "damă de companie", corect? Pff, ma indoiesc si de varsta ta, si de asa-zisa experienta a ta. laughing

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Cine ce este?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima54444):

Sper că trollezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima54444):

Prima ta greseala a fost sa intrebi aici.

| Anonima54444 explică (pentru supadeceapa):

Tu nu ai somn? laughing

| Anonima54444 explică (pentru anonim_4396):

Așa se pare. big grin

| Plato a răspuns (pentru Anonima54444):

Ai o personalitate instabila, gandesti in proximitate, spui foarte multe si foarte proaste unele. N-as vrea sa spun ca perspicacitatea si nivelul intelectual lasa de dorit, dar... lasă.

Daca iti sustin ideea tu ma iei cu "nu-mi caut iubit aici"? Măi fetițo, esti cam pierduta. Barbatii seriosi cu siguranță nu vor lunatice.
Am crezut ca meriți sa te ajut, ca pareai de neam bun dar, mna, asta e.

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Știi cum e să te certe cineva și să nu știi cu ce ai gresit? Așa mă simt eu acum! laughing Să înțeleg că te-a deranjat că am spus asta? Dar eu nu am spus în nume de rau, tu ai luat-o personal. Păcat. Și eu am crezut că ești "de neam bun", dar m-am înșelat. Asta e. Așa e omul, cu multe fețe. Imediat se schimbă când nu îi convine ceva. In fine, mersi pentru raspunsuri! Ultimul denotă de fapt, ce se ascundea în spatele primului răspuns. O noapte liniștită! happy

| Anonima54444 explică (pentru Plato):

Hmm, nu cred că ar fi cazul să încep o discuție și pe tema nivelului intelectual la ora asta. Dacă am 19 ani, nu înseamnă că sunt proastă.winking Nu mă cunoști, nu știi cu ce mă ocup, ce studiez, nu știi care e nivelul meu. De acord?

| OrdanKarris a răspuns:

Si de ce as dori eu, un tanar de 29 de ani o relatie serioasa cu tine, asa, DIN TOPOR? Ce ai tu de oferit mie daca as alege relatie serioasa cu tine? Apropo, unde tu strambi din nas, exista alte 3 fete care sunt mult usor de abordat, interactionat, stabilit o conexiune (sexuala + spirituala). Tare banui ca vei dori un mosneag de 54-60 de ani. Eu personal nu iau relatiile in serios. Relatia o ofer eu ca barbat daca consider ca meriti si ca esti pe unda mea.