| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa initiez o discutie pe o tema foarte importanta referitoare la fenomenul OZN.
Urmarind urmatorul reportaj intitulat Secret Space - Illuminati Conquest of Space il puteti gasi in urmatoarele 2 link-uri:
http://www.youtube.com/watch?v=4nk-oua_DaQ
http://www.youtube.com/watch?v=2J2bc3-M9T8
Reportajul mi se pare foarte bine realizat cu argumente si dovezi concludente, pana acum cam cel mai bun pe aceasta tema desi mai stiu unul din seria Ancient Aliens aproape la fel de bun, il puteti urmari cap coada ca sa vedeti despre ce se discuta in acesta.
Ideea e ca pe la minutul 1:28:12 vorbeste un ufologist si cercetator rus care prezinta o idee foarte interesanta cum ca extraterestrii monitorizeaza Pamantul si oamenii in special ca sa afle mai multe despre Dumnezeu cine este acesta cum se manifesta, cum controleaza el oamenii etc. iar ca sa afle aceste lucruri acesti extraterestri incearca sa citeasca informatiile stocate de oameni in creier sau la nivel astral un fel de holograma informationala care contine date despre vietile anterioare viata actuala si ceva referitor la un posibil viitor insa nu pot citi aceasta holograma informationala pana nu afla un fel de cod, iar acest cod il afla doar daca le induc oamenilor niste idei preconcepute in subconstien sau gandire de genul "pacatului stramosesc", "cum ca oamenii traiesc gresit" sau idei referitoare la o posibila apocalipsa, gen 21 dec 2012.
Acum parca totul devine mai clar de unde toate povestile astea cu apocalipse peste apocalipse prevestite, si insasi Biblia care induce oamenilor niste idei preconcepute precum pacatul stramosesc sau insasi notiunea de pacat, toatea astea par concepute doar cu scopul ca acesti extraterestri sa poate controla mai bine umanitatea deoarece citind date din acele holograme informationale ei pot prevedea un posibil viitor sau ce vor oamenii sa realizeze pe dinainte devenind astfel mai usor de controlat si manipulat la scara globala.
Intrebarea ar fi pot fi rusii mai credibili decat americanii sau tot de le NASA (Never A Straight Answer);)) ar trebui sa astepte oamenii raspunsurile?

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

La rusi este posibil ca orice scriitor de brosuri sf sa fie confundat cu un doctorand in cercetari spatiale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Detaliaza mai mult...

| JnY a răspuns:

Vorbesti serios?raised eyebrows Tu nu ai viata? raspunsurile vin de la tine nu de la ei.

| PinkNightmare a răspuns:

O sa vizionez filmuletele si intr una din zilele astea o sa ti raspund