| numesiprenume0 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri, motto-uri sau citate amuzante ce ar merita distribuite laughing Funda!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

"Nu sunt deștept, dar când privesc în jur prind curaj."
"Lumea are nevoie de mai multe genii care sa aiba modestie, insa sunt atat de putini cei care sunt ca noi."
"Un om de succes este unul care face mai mult bani decat poate cheltui sotia sa. O femeie de succes este o femeie care poate gasi un astfel de barbat."
"Banca este un locul de unde vei primi bani cu imprumut daca dovedesti ca nu ai nevoie de ei."
"Cand va fi sa mor, as vrea sa mor precum bunicul meu care a murit linistit in somn. Nu as vrea sa mor precum pasagerii care se aflau in masina sa."

| Victor453 a răspuns:

Sensul existentei si datoria fiecarui om este creatia. - Mircea Eliade
A fi liber inseamna, inainte de toate, a fi responsabil fata de tine insuti. - Mircea Eliade
Ii iertam adesea pe cei care ne plictisesc, dar nu le putem acorda iertare celor plictisiti de noi. - Franois De La Rochefoucauld
Numai cei curajosi stiu sa ierte. - Lawrence Sterne