| snejana21 a întrebat:

As vrea citeva sfaturi! Sunt o persoana foarte sensibila, de foarte multe ori incep sa pling doar de la niste cuvinte, sau cind vorbesc cu sotul meu si el imi zice va veni acasa si vom fi iarasi impreuna, incep sa pling. sunt unele cazuri ca nici eu nu stiu de la ce am inceput sa pling, in timpul ce pling imi vine orice rau in cap! Oare de ce mi se intimpla asta? Ce pot sa fac?! Dau funda. mersi!

Răspuns Câştigător
| cuvant a răspuns:

Salut,
Eu o sa iti zic direct dar sper sa vezi ce se aplica tie si ce anume nu.
1. Eu cred ca esti independenta de persoana, adica esti obisnuita ca cineva sa fie langa tine si sa iti ofere suport. Nu e rau acest lucru dar trebuie sa inveti sa iti asumi unele responsabilitati si consecinte
2. Nu prea ai incredere in tine si in abilitatile tale si de aceea apar aceste semne.
3. Nu te vezi o femeie frumoasa in interiorul tau si tie frica ca sotul tau sa nu te insele sau sa te paraseasca si asta iti provoaca frica ca sa nu ramai singura.
Daca vrei mai multe lucruri putem discuta pe privat

| snejana21 explică (pentru cuvant):

Mersi frumos de sfat! apropo nu pot sa-ti trimis tie mesaj in privat, nu stiu care e problema! il scriu si apasa pe trimitere si imi zice ca nu poate fi trimis mesajul!

| cuvant a răspuns (pentru snejana21):

Cred ca trebuie sa fii senior... mai trebuie sa astept cateva zile din cate am vazut

| snejana21 explică (pentru cuvant):

Mersi frumos de raspuns!

| cuvant a răspuns (pentru snejana21):

Eu_and_el@yahoo.com daca e ceva urgent

| snejana21 explică (pentru cuvant):

Numele tau pe Facebook este scris ``Un calator``

| cuvant a răspuns (pentru snejana21):

Da happy

| snejana21 explică (pentru cuvant):

Mersi. pup

Răspuns utilizator avertizat
| cuvant a răspuns (pentru EllaBlackEyes):

Ai dreptate in legatura... e dependenta de cineva(am gresit formularea). Nu stiu care e problema doar ca eu eram deschis sa o ascult si exista sugestii care poate o ajutau.
Daca te deranjeaza in vreun fel... spune-mi si ma retrag. Tot respectul pentru ajutorul tau...
o seara frumoasa

Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Trebuie sa devii mai puternica, sa te gandesti pozitiv relaxandu-te prin lucruri frumoase. Si e foarte bine sa fi sensibila pentru ca ai oportunitatea de-a cine iti este prieten apropiat. Toate cele bune!

| Adryano_Don_1986 a răspuns:

Roaga-te la Doamne Doamne, si du-te la biserica.

| AlexUnderADS a răspuns:

Iti recomand sa consulti un specialist in domeniu fara nici-o jena sau retineri. Cu siguranta el te poate ajuta. Unele idei/sfaturi ale noastre in acest caz dau rezultate la unele persoane dar la altele nu. Nu suntem toti la fel. Atunci cred ca ti-ar fi de mare folos un specialist.

| Andrutzzzza a răspuns:

Gândește liber! Nu te mai gândi la rău ci la bine. Orice ar fi, te gândești ca nu iti pasa sau ca nu exista. Merge, eu începem sa plâng cand ma enervam, dar cu gandirea liberă merge. Succes!

| batybaty a răspuns:

Pai atunci cand iti vine sa plangi te gandesti ca dumnezeu este langa tine si te apara si intr-o zi vei fi fericita in fie care zi cand ti se intampla asta sa te gandesti ca dumnezeu te va ajuta in viata cu ce vrei tu big grin sper ca te-am ajutat si sa te gandesti asa cum te-am zis!

| snejana21 explică:

Mersi mult! incerc de multe ori sa ma gindesc la ceva frumos dar oricum peste citeva minute parca simt ca ma sufoc parca nu am aier, si mereu ma duce la situatia de a plinge! nu mai stiu deja la ce sa mingesc si ce sa fac!

| snejana21 explică:

Va multumesc mult la toti,, o sa incerc tot ce me-ati zis,,,