| AdeElLl a întrebat:

Nu am gasit alta categorie.
Ce sa fac sa nu mai fiu asa sensibila daca ma jigneste cineva, imi face critica incep sa plang ce sa fac?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu timpul te vei obisnui si o sa ignori vorbele rele, (a cada uno le llega su sanmartin/ la fiecare ii ajunge ceasul rau). Dumnezeu se ocupa de oricine si nimeni nu scapa de raul care il cauzeaza pentru ca sa intoarce impotriva lui/ei.

| iEmonel a răspuns:

Sa astepti sa cresti.

| negru30 a răspuns:

Daca ai constiinta impacata nu-i baga in seama dar daca cei care te jignesc au spus si putin adevar faci bine ca plangi si incearca sa te indrepti

| gioia a răspuns:

Să asculți și să încerci să stai calmă pe moment să judeci dacă are dreptate sau nu. Dacă nu are dreptate ce rost are să îl bagi în seamă și să pui la suflet, e un prost care se bucură să vadă că te doare ce a spus el iar dacă are dreptate atunci consideră că ți-a făcut un bine și poți învăța ceva din critica primită. Plânsul nu ajută la nimic.

| Tyna_2765 a răspuns:

Iti dau un sfat,si eu am fost tot asa,inca sunt in proces de schimbare,dar uite,in primul rand gandeste-te daca persoanele care te jignesc au vreo importanta in viata ta,daca nu au atunci parerea lor nu conteaza absolut deloc,in al doilea rand, cei care te apreciaza vor fi mereu alaturi de tine, nu conteaza cum esti.Asadar,nu lasa parerile rautacioase sa te afecteze, trebuie sa iti impui tu acest lucru si cu timpul nu te va mai afecta delochappy
O zi buna iti doresc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va trebui sa te educi tu insuti sa nu mai reactionezi asa, ceea ce iti va lua niste timp. In plus analizeaza in liniste fiecare critica primita. S-ar putea ca unele sa-ti fie chiar utile, desi primul lor "impact" e o lovitura. In rest, Misogin, Negru30 si Allyze ti-au raspuns foarte bine. Succes si nu uita sa-ti castigi bataliile treptat.

| YumiSukinanda a răspuns:

Nu mai lua in seama vorbele alea urate asa patesc si eu de cand sunt mica, nu mai lua in seama jigniturile si asa vei scapa eu am scapa de 3 ani.

| anonimmereu a răspuns:

Sa ii tratezi cu indiferenta, chiar daca in tine te consumi ...sau sa le raspunzi cu aceeasi intrebare...parerea mea