| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
ce sa fac sa nu mai fiu sensibila?
cand cineva spune ceva sau imi da o palma mai tare au ma jigneste incep sa plang
imi ies lacrimile pur si simplu fara motiv
ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Sensibilitatea nu se poate schimba ci doar timiditatea. Ai putea sa fii doar putin mai rece si nepasatoare cu cei care iti vor raul.

Te pup.

| KidwHD a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai incredere in tine, nu e un defect sensibilitatea, probabil esti si darnica si buna cu oamenii din jur. Eu te sfatuiesc sa te detasezi de aceste rautati sa le ignori sau sa le raspunzi cu nisre re[; ici sa le inchizi gura si usor usor te vei invata sa te aperi singura.

| anonim_4396 explică (pentru KidwHD):

Asa sunt cum ai spus tu sunt buna foarte buna cu oamenii din jur