| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac o comanda online transport prin posta,insa nu imi permit sa ridic coletul de la mine din sat pentru ca programul e scurt,si as vrea ca, coletul sa vin in orasul meu apropiat pentru ca programul e mai lung si asa dupa scoala as putea sa iau coletul, cum as putea face asta?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa dai adresa unui oficiu postal din orasul in care vrei sa vina.Adica adresa o sa sune ceva de genul:oficiul postal x, cod postal x, oras x, judetul x.Coletul vine cu post restant si poti sa il ridici cu buletinul in termen de 14 zile daca nu ma insel.

| mihai69 a răspuns:

Dacă poți alege să vină prin curier, îți va aduce pachetul direct acasă. Dacă nu ai altă opțiune decât cu Poșta Română... alege să facă livrarea la un oficiu poștal unde poți sigur să mergi, la Post Restant. Dezavantajul e că trebuie să mergi tu să întrebi cam din două-n două zile să vezi dacă ai primit ceva sau nu.