| RAY a întrebat:

As vrea sa scriu un articol despre slabire, masa musculara, un stil de viata sanatos, asa ca am nevoie de cat mai multe intrebari din partea voastra.

Se va vota fiecare raspuns

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

-Ce este starea de ketoza?
- Functioneaza dietele keto?
- Fasting sau postul negru, adevar sau minciuna?
- Cat din greutatea pe care o pierzi la fasting este greutate reziduala si cat este grasime?
- Cum sa nu pierzi muschi daca alegi sa faci fasting?
- Cum sa pastrezi nivelul de minerale constant daca alegi fasting?
- Ce este un deficit caloric?
- Cate calorii trebuie sa arzi pentru a arde 1kg de grasime (7000 cica)
- Ce este metabolismul?
- Modalitati de a avea un metabolism mai rapid.
- Dusurile reci ajuta la cresterea metabolismului? Adevar sau nu?
- Ce sunt antrenamentele HIIT?
- Care sunt niste aplicatii bune pentru slabit (Freeletics Bodyweight, Freeletics Run, Zombie Run)
- Cum schimbarile mici pot aduce rezultate mari. (200 calorii pe zi deficit * 350 = 70000... aproximativ 10 kilograme)
- Antrenamente lungi vs antrenamente scurte de intensitate mare
- Slabitul prin antrenarea muschilor

And so on... Nu am nevoie de raspunsuri.

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Promit ca o sa ma informez despre toate, mai poti adauga intrebari oricand doresti

| RainmakerX a răspuns (pentru RAY):

Ah si urmatoarea ar fi pentru mine laughing
De ce imi este foame cu toate ca mananc chestii cu un numar mare de calorii? Eu cred ca poate sa fie o lipsa de minerale...

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Depinde ce anume manci, alimentele care cresc insulina rapid,cum sunt dulciurile,sucuri dulci te mentin non stop infometat,de asta dimineata este cea mai importanta masa,pentru e stabilita glicemia zilei,manci lapte cu cereale vei simti pofta de mancare toata ziua,plus oboseala,dimineata se manca proteine, dupa masa carbo + grasimi iar seara doar carbo, desigur ca si lipsa apei poate cauza asta, faptul ca consumi multe calori nu inseamna ca te simti satul, hormonul foametei este influnentat de anumite alimente

4 răspunsuri:
| AG777 a răspuns:

Hmmm
- Cum poti sa ai o ardere mai buna a grasimilor in organism
- Cat de eficiente sunt batoanele proteice
- Cum poti accelera cresterea masei musculare fara sa apelezi la steroizi sau alte substante toxice