| Nitunitu a întrebat:

Aseara.

Am adormit, dar nu in orice fel de somn. Eram perfect treaz inainte sa adorm si dupa cateva secunde am inchis ochii fara sa vreau (fortat) trecand intr-o alta lume sau alta dimensiune... (aici vreau sa imi dau seama).

Am plecat in acest "vis" altundeva si anume in evul mediu aterizand in mijlocul unei batalii intre bastinasi cu sulite facute din brad cred si cu un varf ascutit prin in capatul sulitei.

Cand mi-am dat seama ce se intampla( aprox 0.5 secunde) tipam catre o bastinasa care mi-a aruncat o sulita si arata catre inamici. Se pare ca cei din tribul in care eram eu erau negrii cu dungi albe pe fata de vopsea, piele de caprioara cred la organele genitale ( la sanii femeilor nu) si unul din ei care era cel mai infipt in lupta (seful de trib cred) avea multe pene in cap ca un coif si un fel de dunga cu ata rosie. Avea in centrul fruntii o pata galbena mica rotunda.

Ideea e ca eram acolo in mijlocul unei batalii, si cand mi-a aruncat sulita sa o prind si sa arunc in inamici, am prins-o si aici incepe partea ciudata. Am simtit fiecare moment cu toata fiinta mea, adica ii stiu greutatea aproximativa a acelei sulite, si am simtit lemnul cand il strangeam in mana (100% realitate simteam).

Asta a durat cateva secunde sa spun 10, dupa care am ajuns in alta parte.

Aici erau oameni imbracati in galben cu aparate ca de dezinsectie si ii stropeau pe toti oamenii cu acea solutie.

Tin minte ca eram imbracat la costum in biroul meu de la firma
(inca nu am birour si firma, deci daca e real cred ca o sa fie in viitor) si trebuia cu orice pret sa ma feresc de acel lichid care il stropeau pentru ca nu era facut sa ne dezinfecteze sau protejeze de ceva, ci era o boala facuta intr-un laborator ca sa murim toti care suntem stropiti in cateva minute(asta stiam in mintea mea).

M-am lasat in jos si m-am ascuns sub birou ca sa nu ma gaseasca si sa ma stropeasca cu acel lichid mortal.

La prima "excursie" m-am transferat catre a doua cand era sa imi intre o sulita trimisa de un bastinas in piept. La a doua "excursie" m-au gasit sub birou, ma uitam la ei si cand sa stropeasca m-am transferat in alta parte.

Am mai avut doua "excursii" de genul asta si m-am trezit.

Ce a fost?

Calatorie astrala? Vieti si universuri paralele? Dimensiuni diferite? doar vise? Altceva?

Tineti cont ca simteam totul atat de real incat puteam sa jur cu mana pe biblie ca acolo eram in toate 4 calatoriile astea. Chiar m-am trezit cu un semn pe frunte si durere mare si cu un semn ca de aschie de brad in mana adanc.

7 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Am visat si eu vise care seamana cu al tau dar nu prea des in viata asta maximum de vreo doua ori si sunt convinsa ca in timpul somnului proiectia ta astrala precum si a mea ne-a purtat in universuri paralele, de unde cu puterea gindului mereu puteam evada cind situatia devenea periculoasa.

| syd2 a răspuns:

Trebuie sa cauti tu singur raspunsul la aceasta intrebare, sigur il vei primi, cine cauta gaseste.

| VelaJohnny a răspuns:

E ceva neobisnuit dar nu normal, mai sunt oameni cu experiente ca ale tale, mai rar dar sunt. Oricum, nu te consuma acum cu asta. Sti ca doar cei ce se ocupa cu ocultism fac preziceri legate de vise si ii cauta explicatii, nu te panica de nimic happy

| Dugalle a răspuns:

Ca sa vezi, a fost un vis.

Putem sa fim si noi realisti va rog? Sa nu mai credem tampenii si prostii?

Auzi la el, calatorie astrala, vieti si universuri paralele, dimensiuni diferite.

| Nitunitu explică (pentru Dugalle):

Daca traiai tu experienta intelegeai...

| Dugalle a răspuns (pentru Nitunitu):

Pffaaahahahaha, m-ai facut sa rad sincer.

Revino in Reality prienenas, a fost doar un vis. Da, stiu, e naspa ca cineva sa iti spulbere sperantele, visele, dorintele, fanteziile dar asta e realitatea. Deal with it.

| Porcusorul a răspuns:

O imaginatie prea bogata.