| anonim_4396 a întrebat:

Astazi a fost o zi cat se poate de urata crying nu cred ca am mai avut zile mai urate ca asta crying (Daca nu vreti sa va stricati ziua nu cititi continuarea )... Vreau si eu un sfat ca sa ma pot linisti deoarece sunt foarte agitata ...tremur toata ...motivul este ca dupa ce am venit de la scoala impreuna cu o colega ...ne pregateam sa traversam pe trecerea de pietoni ...eu am asteptat ca masina sa treaca iar cand m-am intors sa ii spun colegei sa nu traverseze ea era deja in directia masinii si a lovit-o cryingcryingcrying. Vreau si eu cv ca sa ma pot linisti ca nu mai pot crying nu am vazut in 14 ani ai mei niciodata cand o masina da peste o pers si nici nu vroiam ...si din pacate am vazut tot ce s-a intamplat crying Va dau un sfat prietenesc sad AVETI MARE GRIJA CAND TRAVERSATI SA VA UITATI DE 2 ORI INAINTE DE ASTA IAR CAND VEDETI CA VINE O MASINA ASTEPTATI PANA VA LASE SOFERUL SA TRAVERSATI ...NU VA ARUNCATI IN FATA MASINII crying

Răspuns Câştigător
| rozalia25 a răspuns:

Bea un ceai de sunatoare, musetel si pune-te sa dormi un pic. Spune o rugaciune pentru colega ta.

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Colega e bine, a patit ceva? Stiu e groaznic, si peste mine era sa dea. Si, nu trebuie sa o condamni, pur si simplu te pierzi, ai impresia (o fractiune de sec) ca vine Superman si te salveaza (asta ti-o spun, din propria experienta). Ramai blocat. Asa-i, pacat ca graba stica treaba.

| selef a răspuns:

Concluzia pe care ai tras-o si sfatul pe care-l dai sunt foarte bune, pacat de experienta pe care ai avut-o.

| JoJo a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ai patit:-s urata intamplare...si cred ca e bun sfatul Rozaliei(te mai linistesti putin asa zic eu)Insanatosire grabnica colegei talehappy

| parampam a răspuns:

Cred ca prietena ta are nevoie de cati mai multi oameni sa ii fie alaturi acum. Cel mai bun lucru pe care il poti face este sa ii fi alaturi.Sa treceti amandoua peste asta.Ca sa te linistesti, stai cat mai mult cu cineva in preajma: cu cat te izolezi, cu atat te vei gandi mai mult la incident.Succes tie si insanatosire prieteni tale!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Colega mea e cat de cat bine...important e ca inca era constienta, este la spital acum sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult happy deja m-ai m-am linistit iar colega mea este bine multumesc lui Dumnezeu happy am vb cu mama ei happy.
@rozalia25- multumesc mult ....chestia cu ceaiul de sunatoare chiar ca m-a ajutat big grin si dupa am adormit pe loc laughing...cred ca eram si obosita ...Va urez un an de scoala cat mai bun si plin de note mari tongue