| MotoBlitz a întrebat:

Salut! Am sunat din greșeală la 112 din cauza butonului de alarmare și am închis. M-au sunat, dar nu am răspuns. Voi primi amendă sau vor veni la mine?

10 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Nu se intampla nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se va întâmpla nimic, nu au timp de prostii!

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Nu se întâmplă absolut nimic, însă data viitoare fii mai atent/ă.

| Solann a răspuns:

Esti laș. Trebuia sa raspunzi si sa-ti ceri scuze, explicand ca a fost o greseala. Altadata cand vei avea o urgenta se vor intreba daca nu te joci iar.

| MotoBlitz explică (pentru Solann):

Nu laș, mi-a fost frică să nu spună că țin linia ocupată și să îmi dea amendă. Nu o să mai fie o altă dată. Nu a venit nimeni de 3 ore, ai mai pățit, știi cumva dacă primesc amendă?

| Solann a răspuns (pentru MotoBlitz):

Am patit si eu la primul smartphone. Nu stiam sa-l folosesc. Dar am raspuns si le-am spus ca am atins din greseala. Nu cred ca la primul apel iti vine amenda. Doar daca se repeta.

| Solann a răspuns:

*stii

| sabin89 a răspuns (pentru Solann):

Era bine cu un singur i (forma de infinitiv: "a ști").

| Solann a răspuns (pentru sabin89):

Ciudat! Cineva mi-a sters raspunsul. Dar stiu sigur ca am scris gresit (nu apas suficient in taste) si de aia am corectat. Verbele nu se scriu mereu la infinitiv!

| thunder11 a răspuns:

Trebuia sa raspunzi sa le explici ca a fost o greseala si ei iti spuneau ca nu e nici-o problema si inchideau pentru ca asa am facut si eu cand am sunat din greseala, acum nu stiu ce se va intampla probabil vei primii amenda