| ȚaraGalilor a întrebat:

Ati avut colegi in liceu care aveau aere de intelectuali si va priveau pe voi astia care stateati in banca voastra fraieri(in sensul ca fumau, chiuleau, faceau caterinca la ora etc)?
Daca da, cum ati rezistat cu ei?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Absolut deloc, se mai fuma, se mai chiulea dar nu se dadea bully la mine in clasa, ne mai injuram intre noi la gluma, mai faceam misto de unii de altii dar fara rautate, eram in relatie stransa, destul de uniti. Cand am intrat la liceu ma temeam si eu ca nu ma voi integra, ca voi da de colegi nasoli dar a fost fix pe dos. Ne-am avut ca fratii, in 4 ani de zile nu imi amintesc sa fi fost certuri intre toti colegii, mai erau glume d-alea si daca te suparai ti se prindea latura sensibila si se continua dar fara rautate, era mai mult o tachinare, se mai faceau anumite farse amuzante si se radea cu pofta, mi-am incasat-o si eu, si-au incasat-o si altii, eram cativa care formam 'gasca vesela' si toti eram mai cu tiglele lipsa, mi-e dor de scoala dintr-o data de la intrebarea asta.

| ȚaraGalilor explică (pentru Drimmero):

Așa am fost și eu în generală! Acum sunt 23 de fete și 5 băieți aici în clasă și am doar 2-3 foști colegi din generală care au venit aici la liceu dar au început să își prindă aere de șmecheri atât ei cât și colegii ăștia noi! Unul din ei care a fost cu noi în clasă se lăuda în clasă că "are el bani și nu știu ce fiță de Audi" care de fapt nici nu îi aparțin aceste bunuri! Doar cu 2-3 fete din clasa mă înțeleg, restul doar fițe și tupeu cât cuprinde!

| Freya1 a răspuns:

Inafara de faptul ca nu ma dădeam mai bună ca alti, sau ca ii priveam de sus, sau ca deranjăm orele si eu facem toate celelalte.Si eu chiuleam, fumam, ii evitam pe restul colegilor, vorbeam doar cu una, terorizam diriginta cu absențele si profesori pentru ca pe cand imi dădeau teste după zeci de ore lipsite si se gândeau ca ma lasa corigenta luam nota destul de mare ne fiind la orele lor si tot asa.laughing

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Am studiat cu asemena oameni toata viata!

| isemilia a răspuns:

Am intalnit astfel de persoane. In general aleg sa ii ignor.

| ȚaraGalilor explică:

Poate pentru tine dar dacă ți-aș spune cât bulling am primit din clasa a 5-a până acum în a 10-a, ți se rupe inima! Am încercat să fiu tipul ăla de adolescent care să nu acționeze cu bătaia, înjurăturile etc! Acum îmi pare rău că nu am luat atitudine și i-am lăsat să își bată joc de mine!