| tralalala123456 a întrebat:

as avea nevoie de un sfat.Sunt in clasa a 9a,deci am avut colegi total necunoscuti pentru mine. Unii cam aveau aere,fite, si mai erau cativa care sufera de smecherie...in fine,eu nu vreau sa-i cunosc,astia nu sunt colegii mei, colegii mei sunt cei din 5-8 dar mi-e greu sa cred ca nu mai sunt cu ei in clasa.sad
Ce-mi recomandati sa fac? Sa intru in vorba cu astia cu care is acum in clasa(chiar daca eu nu-s un bagator de seama) sau sa stau singur?

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

Trebuie sa socializezi cu ei, sa vezi ca daca ajungi la facultate vei spune "Astia nu's colegii mei, colegii mei sunt cei din liceu", fa-ti amici, dar ai grija pe cine.