Stefan
| Stefan a întrebat:

Sunteti eleva de liceu, proveniti dintr-o familie modesta, cum reactionati cand colega de banca sau de clasa e foarte bine inbracata, are aur peste tot si are aere de vedeta?

Răspuns Câştigător
| shishilik a răspuns:

Eu invat la cel mai fitos si pretentios liceu din oras. Copii de bani gata, cu decapotabilele in fata scolii, cu aur si toale de firma. Cand ii vad mi se face rau, si de-a dracului fac: port argint, desi as avea posibilitati sa-mi iau si eu aur, imi iau haine din bazar, sau dintr-un magazin modest, port tenesi si nu dau doi bani pe masinile lor (eu merg pe jos). Am o colega ingamfata si cu bani, si care fura(am vazut-o eu). De atunci mi s-a facut scarba de fitele lor, ca stiu ca familia modesta castiga bani mai cinstit, nu cum au fost ei invatati sa faca. (stiu ca nu sunt toti la fel, dar vorbesc despre cei in situatia asta)

25 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am fost in situatia asta toata scoala, toata facultatea si inca mai sunt, doar ca oamenii s-au mai maturizat si acum au mai putine fite. Nu mi-a pasat niciodata. Intotdeauna am luptat sa fiu cea mai buna din clasa, cea mai desteapta si cea cu notele cele mai mari si colegii m-au respectat pentru asta.

| Nastia a răspuns:

Imi bag unghia in gat si trec peste,...

nony
| nony a răspuns:

Ma mut in alta banca laughing

nony
| nony a răspuns:

Hmm.nu ma obosesc nici sa ridic mana la ea... daca se sparge papusahee hee

regis
| regis a răspuns:

O ignor. Nu imi pasa cum se "inbraca" si cat aur cara omul dupa el, insa cu aerele de vedeta nu ma pot impaca.

| xibalba a răspuns:

Si eu invat intr-un liceu unde sunt numai fitosi ( unii mai rau decat altii ). Cum trec peste? Imi amintesc scopul pentru care am venit la scoala (sa invat), iar in pauze stau cu cine ma simt bine, si gata.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Ignor total si invat temeinic. Cunoasterea este cea mai de pret avere.

| kh1ss a răspuns:

Daca are aur peste tot, nu stiu cat de bine este imbracata, si poti sa te muti in alta banca.

| inna a răspuns:

Nu pot sa-mi imaginez faza asta laughing.

| Gabry a răspuns:

Si eu ma mut in alta bancabig grin

| happy.....withoutyou a răspuns:

Stii, daca o sa-i zici ceva de genul: de ce porti asa haine, sau de ce porti numai bijuterii, cu mintea ei mica tot o sa realizeze ca o invidiezi, chiar daca nu e asa! fitele se pot transforma in conducere, deci nu te lasa condusa de ea, la urma urmei, daca are bani nu inseamna ca e si mai si ca tine! In ziua de azi baietii sunt mai atrasi de fetele serioase, dar si cu simtul umorului, de cele ce stiu ce vor de la viata, nu de fitoase de bani gata, care se cred barbie! nu conteaza cite milioane ai... daca le pierzi, ramai cu mintea, daca ai o minte si o inima de milionar cistigi si miliarde!

| Jonsdottir a răspuns:

Nu o bag in seama, e treaba ei ce face, orice om este liber sa faca ce vrea... daca ma enerveaza fff tare ii spun ce ma deranjeaza... daca se simte bine, daca nu, ma mut in alta banca tongue

By Dy
Xo~Xo

| kathessa a răspuns:

Modestia este o calitate, bogatia, nu! Mi-as dori sa ramin modesta dar sa stralucesc prin mine insami.
As face in asa fel incit sa fiu interesanta, populara, cu bunsimt, sa imi ajut colegii si sa invat superbine. Hai sa fim seriosi, baietii se uita la aurul de pa o fata?

| kathessa a răspuns:

Modestia este o calitate, bogatia, nu! Mi-as dori sa ramin modesta dar sa stralucesc prin mine insami.
As face in asa fel incit sa fiu interesanta, populara, cu bunsimt, sa imi ajut colegii si sa invat superbine. Hai sa fim seriosi, baietii se uita la aurul de pa o fata?

| 1968 a răspuns:

Aurul nu conteaza, totul sta in inima si sufletul tau restul e apa de ploaie, fi tu insa-ti!

| iulia_5454 a răspuns:

Am fost in situatia asta mereu dar am incercat sa depasesc acest complex
in liceu ma deranja lipsa posibilitatilor financiare, in facultate ma obisnuisem iar acum ma straduiesc sa imi acopar lipsurile(nu reusesc mereu dar asta-i viata)

| margaritar a răspuns:

Nonyrolling on the floor...eu ii dau o palma sa isi revinawinking sa termine cu fitele...ca sa stii sa te imbraci si sa arati bine nu trebuie sa fi bogatwinking

| 61n4 a răspuns:

O dau dracu... ce sa-i fac?laughing).sa vorbeasca atunci cand scoate figurile dn cap...laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii propun sa facem sex laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula alea-s cele mai proaste, la scoala si in viata, de-a lungul timpului am observat ca persoanele care poarta multe bijuterii trebuie sa acopere un complex, slaba, urata, proasta, deci, si cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma imprietenesc cu ea...sa fiu prietena cu toata lumea, si cu bogatii si cu saracii:-J.
Nu incerca sa-i "scoti" figurile:-J.Accept`o asa cum e, poate veti deveni prietene de nedespartit!thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta si le-am spus asa:"sa fii mare nu-i mirare, sa fii OM e lucru mare!"

| blackcat_3605 a răspuns:

Nu o baga in seama...In fond nu conteaza puterea banilor ci puterea mintii happy. Degeaba e plina de aur si cu fite, daca nu are si ceva in cap.Demonstreaza-i tu ca asta conteaza. Asa vei fi mai sus ca ea

| bob_1666 a răspuns:

Nu faci nimic

| Ciuffy_1451 a răspuns:

O inervez zicand ca am vazut hainele de pe ea in geam la un Secon Hand laughing