| savino23 a întrebat:

Ati avut vreodata vise care aveau legatura cu Dumnezeu? imi puteti povesti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Intr-o noapte, acum vreo 2 ani, am visat ca sunt intr-o cladire foarte mare ( ca o catedrala ).Ma uit in jur si nu vad nici un semn de viata.Toti peretii erau decorati cu vitralii dar podeaua era alba ca zapada.Vad un coridor care ducea la o camera cu multe usi.Camera avea forma unui cerc.Ma uit in fiecare, si erau ca niste sali de clasa de moda veche abandonate.Cand ma intorc in mare incapere vad un om foarte batran.Il intreb cum il cheama dar el nu zice nimic.Rosteste numai o vorba:'sa nu iti fie mila de morti, ci de cei care traiesc fara iubire'.Imi amintesc perfect.Iti jur.Cand m-am trezit, ma simteam foarte ciudat.Nu stiu sa iti explic dar a fost ceva ce nu am mai simtit niciodata.Nu iti pot descrie.Pa.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eram la verişoara mea. Am văzut că are peste 100 de cărţi (Biblii).Am vrut să răsfoiesc şi eu una, iar când am deschis-o se auzea în ea ca un fel de înregistrare pe telefon ca şi cum cineva ar răsfoii cărţi, şi atunci m-am speriat aşa de tare încât m-am şi trezit.

| savino23 explică (pentru 愛日本):

Interesant.mersi

| Narfundo a răspuns:

Da.Am unele vise in care aud niste voci ingeresti si un sunet trist si placut in acelasi timp.Un sunet care imi spune ca trece timpul si nu fac nimic bun. Acestea sunt visele in care eu il simt pe Dumnezeu"